Technologie

Nowy sposób pakowania w X-Kom. Pomoże w walce o środowisko

Producenci zwracają coraz większą uwagę na kwestie ochrony środowiska. Jednym z przykładów działań są zakłady Lotosu, gdzie uruchomiono instalację do odzyskiwania surowców. Dzięki temu można ograniczyć ilość szkodliwych emisji. Inne rozwiązanie zaproponował producent elektroniki –X-Kom. Firma sprowadziła nowe urządzenie, które pozwoli na ocalenie 5,5 tysiąca drzew. Jak to możliwe?

Firma X-kom uruchomiła w swoich zakładach technologię do pakowania zakupów – CVP Everest.  Dzięki specjalnym funkcjom, urządzenie pozwoli na zredukowanie zużycia tektury do 30%.

Precyzyjne pakowanie

Tak wygląda CVP Everest. Fot. press.x-kom.pl

Tak wygląda CVP Everest. Fot. press.x-kom.pl

Najważniejszy element CVP Everest to skaner, którego rolą jest prześwietlenie każdego zakupu w 3D. Na podstawie skanu, urządzenie precyzyjnie docina pudełko – tak, aby idealnie mieściło się w nim przygotowywane zamówienie. Dzięki „pakunkowi pod wymiar” nie ma potrzeby stosowania plastikowego wypełniacza.

Urządzenie jest w stanie przygotować 1100 paczek w ciągu godziny.

CVP Everest przyczynia się do zmniejszenia kosztów dostarczenia zamówienia. Poprzez dokładne dopasowanie rozmiaru zamówienia do pakunku, wielkość pudełka zmniejsza się o 50%. Dzięki temu można zredukować ilość potrzebnej tektury.

Według X-kom w ten sposób ochroni się 5,5 tys. drzew. Co więcej, dzięki mniejszej ilości paczek, z magazynów producenta wyjedzie co najmniej jedna ciężarówka mniej. To kolejny sposób na ochronę środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *