Trakcja kolejowa

Trakcja kolejowa

Aktualności

PKP testuje urządzenia. Mają ograniczyć liczbę awarii sieci trakcyjnych

Przez najbliższe dwa lata na trasie Rozprza-Radomsko (woj. łódzkie), grupa PKP PLK będzie analizować układy ograniczników przepięć. Te systemy mogą przyczynić się do większego bezpieczeństwa i sprawności połączeń kolejowych.

Nowe urządzenia będą zamontowane na słupach sieci trakcyjnej na 3 różne sposoby. Dzięki temu będzie możliwa analiza różnych konfiguracji w czasie skokowych wzrostów napięcia.

Do czego może przyczynić się testowane urządzenie? Przede wszystkim nowy system ma zwiększyć bezpieczeństwo elektrotechniczne, co może mieć istotne znaczenie podczas wyładowań atmosferycznych. Dzięki zainstalowaniu nowego urządzenia będzie możliwe ograniczenie liczby awarii sieci trakcyjnej, a także zmniejszy się niebezpieczeństwo porażenia prądem elektrycznym.

– Na poligonie sprawdzona zostanie możliwość ograniczenia awaryjność sieci trakcyjnej i urządzeń przytorowych w porównaniu do sąsiednich odcinków linii, na których nie ma nowych urządzeń. Badania zaplanowano na dwa lata. Jeśli nowe rozwiązanie okaże się skuteczne, możliwe będzie zastosowanie na sieci kolejowej – wskazują w komunikacie przedstawiciele PKP PLK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *