Siedziba Melvitu w Krukach

Siedziba Melvitu w Krukach

Aktualności

Koło Ostrołęki powstanie jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa zbożowego

200 mln złotych. Za taką kwotę w Krukach, nieopodal Ostrołęki, zostanie wybudowany kolejny zakład grupy Melvit. Producent produktów zbożowych ma zamiar postawić na unikalne, innowacyjne technologie.

Przez ostatnie dziesięć lat Melvit zainwestował już sporo środków na północnym Mazowszu. W 2013 r. w Krukach wybudowano nową kaszarnię i płatkarnię.

Tym razem firma zamierza postawić na produkty z owsa. Melvit nie ukrywa, że decyzja o budowie nowej linii, to odpowiedź na zwiększający się popyt naturalnych produktów z certyfikatem ekologicznym.

Energooszczędność i automatyzacja

Nowy zakład ma być wyposażony w specyficzną technologię. Chodzi o m.in. energooszczędne maszyny oraz urządzenia, które zadbają o mniejszą ilość wytwarzanych odpadów. Melvit ma także zadbać o automatyzację i digitalizację procesów, co przełoży się na większą wydajność i bezpieczeństwo produkcji.

Inwestycja będzie podzielona na etapy. Do 2023 roku zostaną ukończone inwestycje związane z produkcją (nowa linia przetwórstwa zbożowego). Natomiast w kolejnym etapie nastąpi rozbudowa magazynów, centrum spedycyjnego oraz części biurowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *