Fabryki w Polsce

Jak powstają frytki dla McDonald’s? [VIDEO]

W opinii wielu konsumentów frytki z McDonalda to najlepszy produkt w tej kategorii. Jednak zanim znajdą się one w popularnej sieci fast foodów, muszą zostać starannie przygotowane. Chcecie dowiedzieć się, jak do tego dochodzi? Zobaczcie najnowszy odcinek programu „Fabryki w Polsce”.

W filmie prezentujemy Wam zakład firmy Farm Frites z Lęborka. To wiodący producent ziemniaczanego przysmaku w Polsce. Świadczy o tym choćby to, że w fabryce firmy w ciągu sekundy powstaje czterdzieści 100 gramowych porcji frytek.

W programie zachęcamy Was do zajrzenia do różnych działów fabryki. Będziemy w laboratorium, sterowni, ale także w sekcji tnącej. Możecie zobaczyć zarówno, jak wygląda kąpiel solankowa, ale także sposób działania obieracza parowego.

Jakie cechy powinien mieć ziemniak, z którego powstają frytki z McDonalda? Jak wygląda proces kształtowania frytki? Wszystkiego dowiecie się z programu „Fabryki w Polsce”.

Sprawdzeni dostawcy

Frytki z McDonalda. Fot. Pixabay

Frytki z McDonalda. Fot. Pixabay

Firma Farm Frites Poland rozpoczęła swoją działalność w 1993 r, jako wspólne przedsięwzięcie dwóch holenderskich producentów wyrobów ziemniaczanych: Farm Frites i Aviko. Rok później w Lęborku nastąpiło otwarcie fabryki i uruchomienie linii produkującej frytki. Ponadto, jeszcze w latach 90. powstała firma Farm Frites Poland Dwa, która przejęła od dawnych PGR-ów gospodarstwo rolne. Obecnie spółka jest jednym z kluczowych dostawców ziemniaków do Farm Frites.

Firma z Lęborka nie ukrywa, że kooperacja ze sprawdzonymi, polskimi dostawcami to kluczowy element działalności. Farm Frites współpracuje z nimi od kilkunastu lat, dbając także o bezpieczeństwo dostarczanych produktów. Kontrahenci muszą spełniać obowiązki Dobrych Praktyk Rolnych (GAP), a także uczestniczyć w światowym programie rolniczym.

Obecnie w lęborskiej fabryce pracuje 220 osób. Każdego roku zajmują się oni obróbką 250 tysięcy ton ziemniaków.

Od 2004 r. pracownicy firmy, oprócz frytek, wytwarzają również placki ziemniaczane, a od 2011 r. funkcjonuje linia do produkcji płatków ziemniaczanych.

– Cały czas udoskonalamy technologię produkcji, procesy zarządzania, dążymy do obniżenia zużycia wody, gazu i energii elektrycznej, wspieramy naszych pracowników i reagujemy na potrzeby lokalnej społeczności – informuje Farm Frites Poland na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *