Fabryki w Polsce

Jak przyrządzane są posiłki dietetyczne? [VIDEO]

W jakiej branży polscy producenci są w europejskiej czołówce? Odpowiedź może zaskoczyć. Chodzi o catering dietetyczny, zwany także dietą pudełkową. Postanowiliśmy zobaczyć, jak przyrządzane są tego typu posiłki. Odwiedziliśmy fabrykę Kuchni Vikinga, która jest jedną z największych europejskich firm w swojej branży.

W najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce przedstawiamy Wam główny zakład firmy, który mieści się w Białymstoku. To tutaj każdego dnia powstaje 100 tysięcy gotowych posiłków.

Naszą wycieczkę po podlaskiej fabryce zaczęliśmy od pokazania pracy dietetyków. To oni są odpowiedzialni za przygotowanie osiemnastu różnych diet.  Dopiero na tej podstawie kucharze i technolodzy tworzą przepisy konkretny dań.

Następnie w naszym programie możecie zobaczyć różne działy Kuchni Vikinga. Czy wiecie, jakie jest najważniejsze urządzenie znajdujące się w dziale mięsnym? Odpowiedź poznacie po obejrzeniu filmu. Poznacie także pracę wielu ciekawych urządzeń, które znacznie przyspieszają pracę. To choćby krajalnica kotletów czy automatyczna panierownica. Z kolei w sekcji warzyw, gdzie produkty są rozdrabniane i szatkowane, mogliśmy zobaczyć krajalnicę taśmową oraz kostkarkę. Kamera naszego programu była także obecna w dziale garmażeryjnym, cukierni oraz sekcji zup i sosów.

Po przygotowaniu posiłków pracownicy KV muszą je odpowiednio zapakować. Sortownia diet oraz koordynacja transportu. Takie procesy również pokazaliśmy w programie Fabryki w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *