Logistyka

Logistyka

Technologie

Systemy podnoszenia kierowane dźwiękiem. Takie urządzenia będą powstawać w chorzowskiej fabryce

Od kilku lat branża e-commerce przeżywa intensywny rozwój. Z tym wiąże się także odpowiednio zorganizowana logistyka dostaw. Bardzo ważną rolę pełnią m.in. zautomatyzowane magazyny i centra dystrybucji. Właśnie takie urządzenia będą produkowane w Chorzowie, powstaje tu ogromna fabryka firmy Honeywell.

Taśmociągi, systemy sortowania, paletyzatory. A także – systemy podnoszenia kierowane dźwiękiem lub światłem czy zautomatyzowane systemy magazynowania i wyszukiwania. Takie urządzenia mają powstawać w śląskiej fabryce. Honeywell chce tworzyć w Chorzowie najbardziej zaawansowane i innowacyjne urządzenia logistyczne.

Ogromna fabryka

Honeywell to technologiczna firma, która znajduje się na liście Fortune 100 (ranking największych amerykańskich przedsiębiorstw). Firma od 2019 r. jest obecna w Katowicach, gdzie działa Centrum Obsługi Klienta obsługujące europejskich kontrahentów. W Centrum pracuje 300 osób.

Otwarcie nowej fabryki o powierzchni 27 tys. m2 planowane jest na kwiecień 2021 r.

– Zakład umożliwi rozbudowę lokalnego łańcucha produkcji i dostaw firmy, dzięki czemu klienci Honeywell z branży logistycznej w Europie i Ameryce Północnej będą mogli szybciej rozwijać swoją działalność biznesową na terenie Europy – informują przedstawiciele Honeywell.

W nowej fabryce zatrudnienie znajdzie stu nowych pracowników. Poszukiwani będą pracownicy produkcyjni, a także specjaliści od zarzadzania materiałami i łańcucha dostaw, a także menadżerowie produkcji, kontrolerzy jakości oraz inżynierowie.

One thought on “Systemy podnoszenia kierowane dźwiękiem. Takie urządzenia będą powstawać w chorzowskiej fabryce

  1. Ryszard Reply

    Tak jak kiedys kafejki internetowe tak dziś choć po jednym malym dostępnym centrum cnc w średnim miescie by sie przydalo.euipo,lekcje wynalazczosci.maly patent jak w Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *