Nowa fabryka w Kielcach. Fot. DS Smith

Nowa fabryka w Kielcach. Fot. DS Smith

Aktualności

Fabryka displayów za 7,5 mln zł. Czołowy dostawca zwiększa produkcję w Kielcach

Display to element ekspozycji w sklepie. Może być w formie standu szafowego czy kosza wyspowego. To produkt często niezauważany, ale działający na postawę klienta. Dlatego firma DS Smith postanowiła zwiększyć produkcję displayów.

Nowa fabryka w Kielcach. Fot. DS Smith

Nowa fabryka w Kielcach. Fot. DS Smith

Budowa nowej hali produkcyjnej ruszyła w lipcu ubiegłego roku. Przez ten czas zwiększono powierzchnię fabryki do 5,6 tys. m2. Zainstalowano w niej także nowe maszyny.

– W nowej fabryce znajdą się maszyny do przetwarzania tektury z wysokiej jakości drukiem offsetowym. Specyfiką tego typu asortymentu są niestandardowe produkcje. Wymagają one dużych powierzchni do kompletacji, zaangażowania nie tylko prac manualnych ale również użycia maszyn wykrawających, laminatorów do produkcji tektur pięciowarstwowych oraz specjalistycznych składarko-sklejarek – informują przedstawiciele DS Smith.

Warto także podkreślić, że nowa inwestycja firmy jest dostosowana do norm prośrodowiskowych. W kieleckim zakładzie będzie funkcjonować m.in. automatyczna linia odprowadzająca odpady z maszyn wycinających. Dzięki temu każdy skrawek tektury będzie trafiać bezpośrednio do recyklingu.

Obecnie kielecka Fabryka Displayów przetwarza blisko 5 mln metrów kwadratowych tektury. Docelowo będzie to dwa razy tyle, czyli więcej niż ma powierzchnia całego Cypru.

DS Smith to czołowy dostawca tekstury falistej na świecie. Firma w Polsce posiada cztery fabryki – w Kielcach, Oławie, Kutnie oraz Bełchatowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *