Aktualności

W Bieruniu powstanie nowa fabryka. To będzie najnowocześniejszy obiekt w Grupie

Tysiąc nowych pracowników. Wartość 50 mln euro. Nowoczesny zakład o powierzchni ponad 20 tys. m2. Tak w telegraficznym skrócie wyglądają perspektywy utworzenia nowej fabryki na Górnym Śląsku. Inwestorem jest firma dobrze znana kamerze naszego programu.

Firma Hager to jest z największych wytwórców produktów elektrycznych dla przemysłu i budownictwa. Pracownicy przedsiębiorstwa zajmują się m.in. produkcją osprzętu elektroinstalacyjnego, systemów zarządzania kablami czy automatyką budynkową.

Producent zatrudnia ponad 12 tys. pracowników z czego ponad 1,5 tys. w Polsce. Firma zamierza kolejny raz zainwestować w nowy zakład nad Wisłą.

„Nowa fabryka wzmocni nasze relacje z regionem”

Fabryka firmy Hager

Fabryka firmy Hager

Nowa fabryka powstanie na terenie Bierunia. Obiekt będzie oddalony tylko dziesięć kilometrów od istniejącego zakładu w Tychach. Tę fabrykę przedstawiliśmy w naszym programie „Akcja Rekrutacja”. Dlaczego większość prac w tym zakładzie wykonują kobiety? Jakie specyficzne urządzenie posiada laboratorium tyskiej fabryki? U góry strony przypominamy Wam odcinek w zakładzie firmy Hager.

Obiekt w Bieruniu zostanie oddany do użytku w połowie 2023 r. Fabryka warta 50 mln euro ma być jedną z najnowocześniejszych w grupie Hager. Zakład będzie czerpać zieloną energię, m.in. z paneli fotowoltaicznych.

W Bieruniu będą produkowane głównie elektryczne urządzenia zabezpieczające.

– Po kompleksowych przygotowaniach w sierpniu br. rozpoczęliśmy proces budowy nowego zakładu produkcyjnego na Śląsku. Powstanie fabryki w Bieruniu to niezwykle istotny punkt w rozwoju działalności Grupy Hager w Polsce. Dzięki tej inwestycji poszerzymy naszą ofertę i zwiększymy konkurencyjność rynkową. Nowa fabryka wzmocni również nasze relacje z regionem, w którym działamy – powiedział Daniel Hager, Prezes Grupy Hager.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *