Fabryka SanoRice w Nowej Soli. Fot. Facebook/Jacek Milewski Prezydent Miasta Nowa Sól

Fabryka SanoRice w Nowej Soli. Fot. Facebook/Jacek Milewski Prezydent Miasta Nowa Sól

Aktualności

Większy popyt na wafle. W Nowej Soli powstała fabryka za 30 mln euro

Na początku 2020 r. informowaliśmy Was o planach utworzenia fabryki w Nowej Soli. Inwestorem, który podjął decyzję o budowie nowego zakładu była firma SanoRice. Przez ten czas spółka miała szereg problemów z otwarciem obiektu i fabrykę otwarto dopiero… kilka dni temu.

SanoRice to największy na świecie producent prażonego ciasta ryżowego, kukurydzianego i wieloziarnistego. Dotychczas grupa posiadała trzy zakłady, jednak w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na ich produkty zaczęto poszukiwania lokalizacji kolejnego zakładu produkcyjnego.

W 2019 r. powstał projekt budowy nowej fabryki. Wybór padł na Nową Sól. Problemy zaczęły się w marcu 2020 r., kiedy wybuchła pandemia koronawirusa. Zatrzymało to proces realizacji inwestycji na ok. 1,5 roku. Do dużego opóźnienia budowy fabryki przyczynił się także wybuch wojny na Ukrainie.

Fabryka w Nowej Soli

Ostatecznie w maju tego roku obiekt był już gotowy. W województwie lubuskim powstał wysoce zautomatyzowany i innowacyjny zakład produkcyjny wafli ryżowych, kukurydzianych i wieloziarnistych.

Fabryka o wielkości 20 tys. m2 pozwoli firmie na zwiększenie mocy produkcyjnych o ponad 5 tys. ton. Inwestycja doprowadzi także do obniżenia kosztów logistycznych oraz ułatwi dostęp do rynków Europy Środkowo-Wschodniej.

– Obecne trendy żywieniowe (mniej cukru, mniej kalorii, mniej soli, produkty bezglutenowe i organiczne) nadal zwiększają popyt na ciastka prażone. Inwestując 30 milionów euro w nowy, najnowocześniejszy zakład produkcyjny w Polsce, Grupa SanoRice znacznie zwiększy swoje moce produkcyjne i zaspokoi rosnące zapotrzebowanie klientów – informują przedstawiciele SanoRice.

Koszt inwestycji to 30 mln euro. Dzięki niej powstanie 50 nowych miejsc pracy. Jednak wraz z uruchamianiem kolejnych linii produkcyjnych w lubuskim zakładzie SanoRice, liczba nowych miejsc pracy może zwiększyć się do dwustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *