Polskie banknoty. Fot. Pixabay.

Polskie banknoty. Fot. Pixabay.

Aktualności

Nowa hala zwiększy moce produkcyjne. „Rynek opakowań jest mało przewidywalny”

Pandemia, rosnąca inflacja, wojna na Ukrainie czy problemy w łańcuchu dostaw. W ostatnim czasie producenci w Polsce mieli poważne powody, by zastanowić się na rozpoczynaniem kolejnych inwestycji. Kierownictwo Grupy Akomex mimo, że dostrzega pewne problemy, zdecydowało się na uruchomienie kolejnego projektu.

Akomex to ważny producent opakowań kartonowych w Polsce. W skład grupy wchodzą trzy spółki: Plano Pack (funkcjonująca na rynku duńskim), Akomex oraz DrukPak. To właśnie ostatnia z firm zdecydowała się na rozpoczęcie inwestycji.

Warto zauważyć, że to nie jedyny taki projekt. Przez ostatnie lata Akomex zainwestował ponad 40 mln zł w rozwój produkcji.

–  Rynek opakowań jest obecnie mało przewidywalny ze względu między innymi na wahania cen surowców czy też nadal funkcjonujące problemy z transportem międzynarodowym.  Jednak Grupa Akomex stawia na rozwój, który pomoże nam znaleźć nowych klientów i zwiększyć udziały w rynku. Warto zauważyć, iż w trakcie ostatnich dwóch lat Grupa Akomex zainwestowała ponad 40 mln zł w rozwój produkcji – twierdzi Grzegorz Łajca, prezes Grupy Akomex.

Nowa hala w Aleksandrowie Kujawskim

Najnowszą inwestycją Akomexu jest uruchomienie produkcji w nowej hali w Aleksandrowie Kujawskim. W obiekcie o wielkości 1800 m2 powierzchni produkowane są opakowania kartonowe, głównie na potrzeby przemysłu farmaceutycznego. Linie produkcyjne w zakładzie zostały wyposażone w nowoczesny park maszynowy.

Inwestycja kosztowała 20 mln zł. Grupa Akomex otrzymała wsparcie na realizację projektu ze strony Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Kierownictwo producenta opakowań ma duże nadzieje w związku z uruchomieniem nowej hali w Aleksandrowie Kujawskim. Tak mówił o tym prezes firmy:

– Trwająca od czerwca 2021 roku rozbudowa zakładu dobiegła końca jesienią ubiegłego roku, a teraz rozpoczęliśmy produkcję głównie dla klientów z sektora farmaceutycznego. Powstała w Aleksandrowie Kujawskim hala zwiększy nasze moce produkcyjne o 30% – dodał prezes Łajca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *