Fabryki w Polsce

Zobaczcie cieszyńskie księstwo wafelków. Jak powstaje Prince-Polo? [VIDEO] 

Cztery wafle przekładane trzema warstwami kremu kakaowego i czekolady deserowej. Czy jednak produkcja słynnego wafelka jest taka prosta? Zobaczcie sami w najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce Extra!

 

W programie pokazujemy kolejne etapy powstawania Prince Polo. Dowiecie się m.in. ile czasu zajmuje produkcja jednego wafelka oraz w jaki sposób powstają charakterystyczne fale Prince-Polo.

Historia

Pierwszy wafelek Prince Polo został wyprodukowany w 1955 roku. Właścicielem produkcji było przedsiębiorstwo Olza z Cieszyna. Przez lata wafelek cieszył się popularnością w Polsce oraz w niektórych państwach Europy Środkowo-Wschodniej.

Co ciekawe Prince-Polo było również dobrze znane w Islandii, gdzie wafelek dostarczano w ramach wymiany… za śledzie. Po latach ówczesny prezydent Islandii tak wspominał: – Całe pokolenie Islandczyków wyrosło na dwóch rzeczach – amerykańskiej coca-coli i polskim Prince Polo.

Zagraniczny producent

W 1993 cieszyńskie przedsiębiorstwo zostało przejęte przez Kraft Jacobs Suchard, czyli obecny koncern Mondelez International. To światowy gigant, jeśli chodzi o produkcję słodyczy. Delicje, Prince-Polo, Milka, Oreo czy Halls. To tylko kilka znanych przykładów marek, za których produkcję odpowiada Mondelez International.

W Polsce firma jest obecna od 1992 roku. Oprócz biura w Warszawie, mieści się tu siedem fabryk Mondelez International w Jarosławiu, Płońsku, Cieszynie, Skarbimierzu (dwa zakłady), Jankowicach oraz Bielanach Wrocławskich. Warto wspomnieć o ostatniej z wymienionych lokalizacji, gdyż  pod Wrocławiem funkcjonuje również Centrum Badań, Rozwoju i Jakości Mondelez International.

Jesteście ciekawi jak wygląda praca w tym koncernie? Polscy pracownicy Mondelez International opowiedzieli nam o swoich obowiązkach w jednym z odcinków programu “Akcja rekrutacja”.

2 thoughts on “Zobaczcie cieszyńskie księstwo wafelków. Jak powstaje Prince-Polo? [VIDEO] 

 1. Barbara Nijak Reply

  Powiem szczerze,jakość teraz to masakra,znam ten produkt od wielu lat.Bede odradzać wszystkim znajomym.Nie ta jakość.Przeprszam to zła jakość, jeśli chodzi o mnie
  NIGDY nie kupię tego produktu a kupowałam.

 2. Gustav CHwistek Reply

  Witam,
  czy jest możliwa exkurzja u Was w firmie PRINCE POLO CIESZYN podobnie jak u fy MARLENKA Frýdek-Místek?

  Gustav Chwistek
  Śmiłowice/CZECHY

  kom. 00420 602 763 523

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *