Aktualności

W Ostrowcu Św. zwiększona produkcja systemów magazynowych. „Przez ostatnie 10 lat spółka podwoiła wolumen sprzedaży”

W Ostrowcu Świętokrzyskim firma Elkom Trade wybuduje nowy zakład produkcyjny. Firma od ponad 40 lat specjalizuje się w obróbce metali i dostarcza swoje produkty na rynki całego świata ( m.in. w Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych, Rosji, RPA czy Meksyku). Przy ul. Bałtowskiej powstanie hala produkcyjna o wielkości 5700 m2. – To przełomowa chwila , jestem pewien, że za kilka lat ten obszar będzie wizytówką gospodarczą miasta – powiedział dla portalu echodnia.eu Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

W ramach inwestycji powstanie hala produkcyjna oraz budynek socjalno -biurowy. Koszt projektu to 18 mln zł. Warto dodać, że znacząca część wydatków zostanie sfinansowana z kredytu technologicznego, którego udzieliła Unia Europejska.

Elkom Trade zdecydowała się na nową inwestycję by poszerzyć swoją ofertę produkcyjną w branży automotive, sektorze komunalnym i spożywczym. Firma chcę zwiększyć swoje moce wytwórcze, a przez to skrócić czas realizacji zamówień.

– Przez ostatnie 10 lat spółka podwoiła wolumen sprzedaży i w związku z tym powstała konieczność rozbudowy infrastruktury oraz unowocześnienia parku maszynowego – informuje Elkom Trade.

Proces produkcji w Elkom Trade. Fot. Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Proces produkcji w Elkom Trade. Fot. Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Produkcja firmy jest związana z obróbką metali. Elkom Trade wytwarza produkty, które dotyczą procesów logistycznych i magazynowych, a więc są to m.in. pojemniki magazynowe z drutu, nadstawki, kontenery rolkowe, stojaki i stelaże. Przedsiębiorstwo oferuje również systemy klatkowe do hodowli kur niosek i przepiórek , ogrodzenia i konstrukcje gabionowe, czy pojemniki automotive (przeznaczone do składowania ciężkich detali i podzespołów w przemyśle samochodowym i lotniczym ).

Satysfakcji z utworzenia nowej inwestycji nie krył prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński: – Dla Ostrowca to równie ważny moment. Kompleks terenów inwestycyjnych przy ulicy Bałtowskiej nabyliśmy w 2016 roku na licytacji komorniczej To przełomowa chwila , jestem pewien, że za kilka lat ten obszar będzie wizytówką gospodarczą miasta – powiedział Górczyński dla portalu echodnia.eu. – Inwestorzy z sektora produkcyjnego mogą w Ostrowcu liczyć na zwolnienie z podatku od nieruchomości. Nowe przedsięwzięcia mogą być również zwolnione z podatku dochodowego. Firmy mają do dyspozycji wyznaczonego pracownika urzędu, który zajmuje się profesjonalną pomocą inwestorom podczas realizacji projektów – dodał prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Do nowego zakładu produkcyjnego zakupiono 24 nowoczesne maszyny. Firma liczy, że nowa inwestycja zoptymalizuje proces produkcyjny, ułatwi wydajność i zarządzanie oraz podniesie komfort pracy.

Proces produkcji w Elkom Trade. Fot. Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Proces produkcji w Elkom Trade. Fot. Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Elkom Trade to jeden z największych pracodawców w regionie Ostrowca Świętokrzyskiego. Firma chce również utrzymać pozycję lidera rozwiązań logistycznych dla zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych szeroko rozumianej logistyki i magazynowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *