Fabryki w Polsce

Wyważarka do kół – urządzenie, które podnosi bezpieczeństwo i komfort jazdy. Jak jest produkowane?

W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” zobaczyliśmy proces produkcji wyważarki do kół. Rolą tego urządzenia jest odpowiednie rozłożenie mas wokół osi obrotu koła. Dzięki temu kierowcy unikną drgań na kierownicy, a także zaoszczędzą na zakupie nowych opon i elementów zawieszenia samochodu.

Produkcją wyważarki do kół zajmuje się firma Unitrol z Warszawy, która działa na rynku od 1988 roku. Firma wytwarza urządzenia wyłącznie w oparciu o własne procesy konstrukcyjne. Niektóre z nich – możecie zobaczyć w najnowszym odcinku naszego programu.

Oprócz wspomnianej wyważarki, pracownicy firmy wytwarzają wiele narzędzi, które powinny znajdować się w każdym warsztacie mechanika i wulkanizatora. Firma oferuje: automatyczne montażownice do kół, wanny wulkanizacyjne, prostowarki do felg, podnośniki punktowe i stacjonarne czy automaty do pomiaru i regulacji ciśnienia.

Unitrol posiada własny park maszyn sterowanych numerycznie. Jedną z nich jest urządzenie do precyzyjnego wycinania detali za pomocą lasera. – Dzięki tej maszynie staliśmy się bardziej konkurencyjni dla wielu producentów naszej branży, ponieważ urządzenie to znacznie skraca czas wykonania poszczególnych elementów, zwiększa wydajność, oraz pozwala szybciej wdrażać nowe pomysły – informuje firma Unitrol.

W warszawskim zakładzie produkcyjnym odbywa się także proces cięcia  i gięcia blach, obróbka skrawaniem (Unitrol dysponuje jedenastoma maszynami CNC) oraz spawanie. Unitrol posiada również własną lakiernię proszkową, dzięki której firma oferuje swoim klientom urządzenia w wybranym przez nich kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *