Praca w fabrykach

Zdolności manualne, dokładność i spostrzegawczość. Praca w fabryce Roca

Na czym polega praca w odlewni ciśnieniowej? Jakie czynności wykonują pracownicy w szkliwierni? O produkcji w firmie Roca opowiedzieli nam jej pracownicy: inspektor działu szkliwiernia, dekoratorki oraz pan Piotr – pracownik nr 1, obecnie kierownik zmianowy. – Praca nie jest łatwa, ale rekompensuje to wysoki zarobek i miła, rodzinna atmosfera w pracy – mówi jedna z dekoratorek.

Dzisiaj Roca jest międzynarodowym gigantem, ale wszystko zaczęło się ponad 100 lat temu – gdy w Europie trwała I Wojna Światowa. W 1917 roku w Gavà pod Barceloną powstała fabryka grzejników domowych. Z biegiem kolejnych lat pracownicy Roca zajęli się produkcją elementów wyposażenia łazienki: bojlerów, wanien, ceramiki sanitarnej czy baterii łazienkowych.

Jednak międzynarodowa ekspansja firmy rozpoczęła się w latach 90-tych. Obecnie Roca to światowy lider wyposażenia łazienek. Firma posiada na różnych kontynentach 78 zakładów produkcyjnych, gdzie łącznie zatrudnia ponad 22 tysiące pracowników.

Obecna oferta firmy to kompleksowe wyposażenie przestrzeni łazienkowej: ceramika, baterie, stelaże podtynkowe i przyciski, wanny (z hydromasażem), kabiny, brodziki, meble łazienkowe. – Stale rozwijane, wysokiej jakości produkty stanową rozwiązania w różnych stylach od uniwersalnych poprzez nowoczesne po minimalistyczne. Są przemyślane pod kątem oszczędności wody i energii i mają niepowtarzalny design – opisuje firma na swojej stronie internetowej.

W Polsce Roca jest obecna od 1997 roku – wtedy powstało tu biuro handlowe. Działalność produkcyjna nad Wisłą rozpoczęła się dwa lata później, kiedy to powstała fabryka w Gliwicach. To ten zakład pokazaliśmy w w najnowszym odcinku programu „Akcja Rekrutacja”. Oprócz tego, firma prowadzi także produkcję w Gryficach, gdzie wytwarzane są urządzenia akrylowe. Obie fabryki dostarczają swoje produkty zarówno na rynek polski, jaki i zagraniczny.

W śląskim zakładzie pracuje 600 osób. Pracownicy Roca zajmują się produkcją toalet i umywalek. Obecnie firma poszukuje chętnych do pracy na stanowiska: w odlewni tradycyjnej, odlewni ciśnieniowej, szkliwierni, dziale pieca oraz dziale kontroli końcowej. Gliwicki zakład zatrudni także nowych pracowników biurowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *