Praca w fabrykach

Zdolności manualne, dokładność i spostrzegawczość. Praca w fabryce Roca

Na czym polega praca w odlewni ciśnieniowej? Jakie czynności wykonują pracownicy w szkliwierni? O produkcji w firmie Roca opowiedzieli nam jej pracownicy: inspektor działu szkliwiernia, dekoratorki oraz pan Piotr – pracownik nr 1, obecnie kierownik zmianowy. – Praca nie jest łatwa, ale rekompensuje to wysoki zarobek i miła, rodzinna atmosfera w pracy – mówi jedna z dekoratorek.

Dzisiaj Roca jest międzynarodowym gigantem, ale wszystko zaczęło się ponad 100 lat temu – gdy w Europie trwała I Wojna Światowa. W 1917 roku w Gavà pod Barceloną powstała fabryka grzejników domowych. Z biegiem kolejnych lat pracownicy Roca zajęli się produkcją elementów wyposażenia łazienki: bojlerów, wanien, ceramiki sanitarnej czy baterii łazienkowych.

Jednak międzynarodowa ekspansja firmy rozpoczęła się w latach 90-tych. Obecnie Roca to światowy lider wyposażenia łazienek. Firma posiada na różnych kontynentach 78 zakładów produkcyjnych, gdzie łącznie zatrudnia ponad 22 tysiące pracowników.

Obecna oferta firmy to kompleksowe wyposażenie przestrzeni łazienkowej: ceramika, baterie, stelaże podtynkowe i przyciski, wanny (z hydromasażem), kabiny, brodziki, meble łazienkowe. – Stale rozwijane, wysokiej jakości produkty stanową rozwiązania w różnych stylach od uniwersalnych poprzez nowoczesne po minimalistyczne. Są przemyślane pod kątem oszczędności wody i energii i mają niepowtarzalny design – opisuje firma na swojej stronie internetowej.

W Polsce Roca jest obecna od 1997 roku – wtedy powstało tu biuro handlowe. Działalność produkcyjna nad Wisłą rozpoczęła się dwa lata później, kiedy to powstała fabryka w Gliwicach. To ten zakład pokazaliśmy w w najnowszym odcinku programu „Akcja Rekrutacja”. Oprócz tego, firma prowadzi także produkcję w Gryficach, gdzie wytwarzane są urządzenia akrylowe. Obie fabryki dostarczają swoje produkty zarówno na rynek polski, jaki i zagraniczny.

W śląskim zakładzie pracuje 600 osób. Pracownicy Roca zajmują się produkcją toalet i umywalek. Obecnie firma poszukuje chętnych do pracy na stanowiska: w odlewni tradycyjnej, odlewni ciśnieniowej, szkliwierni, dziale pieca oraz dziale kontroli końcowej. Gliwicki zakład zatrudni także nowych pracowników biurowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *