Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Aktualności

Stellantis zwiększa zatrudnienie w Gliwicach. Powód? Rosnący popyt na zamówienia

W gliwickiej fabryce Stellantisa pracuje ok. 2 tys. osób. Okazuje się, że to za mało na potrzeby koncernu. Już od czerwca zatrudnienie w śląskim zakładzie znacznie się powiększy.

Pracownicy fabryki Stellantisa w Gliwicach produkują głównie pojazdy dostawcze, takie jak Peugeot Boxer, Citroen Jumper oraz Opel/Vauxhall Movano. To właśnie popularność dostawczych modeli Stellantisa doprowadziła do konieczności uruchomienia trzeciej zmiany w śląskim zakładzie.

Od czerwca firma zamierza zatrudnić 600 nowych pracowników. Dzięki temu fabryka będzie w stanie produkować dziennie nawet 450 samochodów.

Centrum Oprogramowania

Utworzenie kolejnej zmiany produkcyjnej to nie jedyna dobra wiadomość. Niedawno przedstawiciele Stellantisa ogłosili, że w Gliwicach zostanie utworzone Centrum Oprogramowania. Oznacza to, że pracę w tym obiekcie znajdzie kolejne 300 osób.

Śląski zakład Stellantisa ma powierzchnię 75 tys. m2. W fabryce znajduje się tłocznia, lakiernia, wydziały karoserii i montażu głównego, a także działy jakości i logistyki. Oprócz produkcji samochodów w zakładzie produkowane są także zabudowy kamperów oraz pokrywy baterii akumulatorów elektrycznych. Działa tu również Centrum Konwersji, którego pracownicy dostosowują pojazdy do specjalnych potrzeb użytkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *