Fabryki w Polsce

ZPUE – fabryka stacji transformatorowych

W 1988 roku we Włoszczowie zostaje otwarta jednoosobowa firma, Zakład Instalatorstwa Elektrycznego. Powstanie firmy jest naturalną konsekwencją pasji i zainteresowań jej twórcy, Bogusława Wypychewicza.

W przeciągu trzydziestu lat firma nieustannie się rozwijała. Obecnie grupa Kapitałowa ZPUE zrzesza spółki działające w obszarze sektora energetycznego i zatrudnia około 2400 osób.

Działalność fabryki skupiona jest na produkcji rozdzielnic średniego i niskiego napięcia, które są kluczowym elementem stacji transformatorowych, a te z kolei zapewniają dostawę prądu do m.in.: domów, osiedli, stref przemysłowych.

W zakładzie we Włoszczowie wykonuje się betonowe lub aluminiowe obudowy do stacji. Zakład wyposażony jest również w nowoczesną linię do produkcji żerdzi wirowanych. Odbiorcami wyrobów ZPUE są zakłady energetyczne, przemysłowe, obiekty użyteczności publicznej, wykonawcy robót elektrycznych itd.

Czy jesteście ciekawi jak przebiega proces produkcji kompleksowych stacji transformatorowych? Zapraszamy do obejrzenia odcinka!

B.S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *