Fabryka McCain w Chociwelu i farma solarna. Fot. Mat. prasowe

Fabryka McCain w Chociwelu i farma solarna. Fot. Mat. prasowe

Aktualności

100% zielonej energii. Ekologiczna fabryka pod Strzelinem

McCain to światowy producent żywności mrożonej. Firma zadeklarowała, że do 2030 r. dokona redukcji CO2 o 50%. W tym celu spółka uruchomiła w Chociwelu koło Strzelina pierwszy zakład, który będzie w pełni zasilany bezemisyjnymi źródłami energii.

W styczniu tego roku firma otworzyła farmę solarną składającą się z 11 tysięcy paneli słonecznych. Są one w stanie wytworzyć 5,3 GWh rocznie, co stanowi równowartość rocznego zużycia energii przez 1200 osób.

Wspomniana farma solarna jest w stanie zaspokoić 25% zapotrzebowania energetycznego fabryki. Natomiast dzięki innym źródłom OZE, McCain może w pełni korzystać z bezemisyjnej energii elektrycznej.

W ten sposób fabryka w Chociwelu zmniejszy emisję dwutlenku węgla o 4,3 tys. ton w ciągu roku.

– Jest to kamień milowy dla naszej firmy w Polsce, ponieważ osiągnięcie to przyczynia się do spełnienia zobowiązania redukcji emisji CO2 o 50% do 2030 roku i wskazuje drogę do przejścia na 100% odnawialną energię elektryczną. Jest to część naszej drogi w kierunku zrównoważonego rozwoju, którą będziemy kontynuować w nadchodzących latach. Będziemy nadal dawać przykład, podejmując kroki i wdrażając środki, które pomogą nam i naszym partnerom w dążeniu do bardziej zrównoważonej przyszłości – mówi Erwin Pardon, prezes McCain na Europę Kontynentalną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *