Aktywność na bieżni może generować energię elektryczną. Fot. Sports Art

Aktywność na bieżni może generować energię elektryczną. Fot. Sports Art

Technologie

W jaki sposób aktywność na siłowni może wytworzyć energię elektryczną?

Bez wątpienia ćwiczenia na rowerku czy bieżni pomagają w zachowaniu dobrej kondycji. Mogą także ułatwić zrzucenie zbędnych kilogramów. Jednak urządzenia linii Eco-Powr mają także inne, ważne zastosowanie. Dzięki pracy na tym sprzęcie sportowym można wygenerować sporą ilość energii elektrycznej.

Podczas godziny treningu na urządzeniach Eco-Powr jesteśmy w stanie wygenerować nawet 400 watów energii elektrycznej. Dlatego, gdy ćwiczenia odbywają się na szesnastu urządzeniach można uzyskać nawet 22kWh w ciągu jednego dnia. Jak informuje producent urządzenia firma Sports Art, taka moc wystarczy do zasilenia dwóch klimatyzatorów, dwóch telewizorów, dwóch komputerów oraz czterdziestu żarówek  przez cały dzień.

Sprzęt firmy Sports Art pomoże także w oszczędnościach dla siłowni. Według firmy, dzięki obniżce zużycia energii, można w ciągu roku zaoszczędzić nawet 9 tys. Co więcej, wiąże się to również z ochroną środowiska, ponieważ dzięki urządzeniom jesteśmy w stanie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o prawie 7 ton.

Jak przebiega przekazanie energii?

Sprzęt Eco-Powr. Fot. Sports Art

Sprzęt Eco-Powr. Fot. Sports Art

Podczas pracy ludzkich mięśni na urządzeniach SportArts energia kinetyczna zamienia się w energię elektryczną. Następnie moc jest wprowadzana do wewnętrznej instalacji elektrycznej za pomocą mikroinwerterów.

– W Polsce działa ok. 2 tys. klubów fitness, które posiadają ponad 40 tys. urządzeń kardio. Gdyby te kluby korzystały z urządzeń ECO-POWR, wytworzyłyby 50MWh energii elektrycznej – tyle co średniej wielkości elektrownia, a do tego zredukowały emisję CO2 o 50 ton – twierdzi Arkadiusz Paszun prezes zarządu IMG, która jest dystrybutorem sprzętu SportsArt.

Urzadzenia ECO-POWR firmy Sport Arts funkcjonują w kilkunastu polskich miastach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *