Fabryki w Polsce

Na czym polega rozdział energii w fabryce? [VIDEO]

Ciężko sobie wyobrazić przemysł bez energii elektrycznej. Urządzenia, narzędzia, linie – do tego potrzeba zasilania. W najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce zobaczycie zakład produkcyjny od nietypowej, elektrycznej strony.

Zapewne wielu z Was zna markę „U Jędrusia”. Pierogi, naleśniki, zapiekanki i wiele innych gotowych produktów wytwarza się w podkrakowskim zakładzie tej firmy. Na dziesięciu liniach produkcyjnych każdego dnia powstaje tam 250 ton dań gotowych.

W jaki sposób można zapewnić fabryce odpowiedni przepływ energii elektrycznej? Zadbali o to inżynierowie firmy Hager. To znany producent rozwiązań z zakresu rozdziału energii czy automatyki budynku.

Pracownicy Hagera zaprojektowali oraz uruchomili w fabryce „U Jędrusia” 18,5 metrową rozdzielnicę, którą podzielono na cztery sekcje. Jakie czynniki należało uwzględnić w projekcie urządzenia? Dlaczego stosuje się podział na sekcje rozdzielnicy? Na czym polega wysprzęglenie sekcji? Opowiadamy o tym w programie Fabryki w Polsce.

Zobaczycie także w jaki sposób zaprojektowano trasy kablowe. Pokażemy Wam również monitoring systemu przepływu energii BMS, na którym można sprawdzić bieżący pobór mocy zakładowych urządzeń. To ważny mechanizm w zakresie optymalizacji efektywności energetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *