Alfa Romeo Milano na torze testowym. Fot. Stellantis

Alfa Romeo Milano na torze testowym. Fot. Stellantis

Aktualności

Pierwsza taka Alfa Romeo. Będzie produkowana w Tychach

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o zamknięciu jednej z fabryk Stellantisa w Bielsku-Białej. To jednak nie oznacza końca inwestycji tej grupy w Polsce. Już za kilka miesięcy odbędzie się premiera Alfy Romeo Milano. To pojazd, którego produkcją zajmą się pracownicy tyskiego zakładu Stellantisa.

Alfa Romeo Milano podczas testowania Fot. Stellantis

Alfa Romeo Milano podczas testowania Fot. Stellantis

Alfa Romeo Milano będzie produkowana w dwóch wersjach – elektrycznej oraz z silnikiem benzynowym. Pojazd ma się cechować dynamiką jazdy, precyzyjną geometrią układu kierowniczego, co pozwoli na szybkie pokonywanie zakrętów z dużą przyczepnością.

Elektryczna wersja premierowego samochodu zostanie wyposażona w silnik o mocy 156 KM. Pojazd rozpędzi się do setki w 9 sekund. Wytrzymałość baterii ma pozwolić na pokonanie zasięgu 400 kilometrów. Warto podkreślić, że będzie to pierwsza elektryczna Alfa Romeo w historii.

Z kolei benzynowa wersja Alfy Romeo Milano będzie wyposażona w silnik o wielkości 1.2 Turbo. Jego moc to 100 KM.

Premiera nowego samochodu jest przewidziana na 10 kwietnia 2024 r. w Mediolanie. Obecnie trwają ostatnie testy pojazdu. Czuwają nad nimi polscy inżynierowie oraz włoscy pracownicy z centrum testowego w Balocco.

Obecnie w tyskim zakładzie produkowane są Jeep Avenger oraz Fiat 600. Jeśli chcecie zobaczyć za kulisy produkcji pierwszego pojazdu, to zobaczcie TUTAJ odcinek programu Fabryki w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *