Zakład Grupy Azoty Puławy. Fot. grupaazoty.com

Zakład Grupy Azoty Puławy. Fot. grupaazoty.com

Aktualności

Azoty Puławy wznawiają produkcję

Od sierpnia br. produkcja melaminy w Zakładach Azotowych Puławy była wstrzymana. Po ponad dwumiesięcznej przerwie zarząd grupy podjął decyzję o ponownym uruchomieniu linii do wytwarzania surowca. To jednak nie koniec dobrych wiadomości.

11 sierpnia br. poinformowaliśmy Was o przykrej decyzji przedstawicieli jednego z największych europejskich producentów nawozów azotowych. Z powodu wysokich cen gazu oraz znacznego obniżenia popytu zarząd Zakładów Azotowych Puławy wstrzymał produkcję melaminy.

Melamina to surowiec stosowany w wielu branżach przemysłu, jest wykorzystywana do produkcji m.in. laminatów dekoracyjnych, płyt drewnopochodnych oraz klejów, farb i lakierów.

Koniec przerwy

We wtorek, 27 października, kierownictwo fabryki z Puław poinformowało o dobrych wieściach. W związku ze zmianą warunków rynkowych podjęto decyzję o wznowieniu produkcji melaminy. Surowiec będzie wytwarzany na takim samym poziomie jak przed sierpniową przerwą, czyli ok. 30% możliwości produkcyjnych.

Jeszcze wcześniej, w połowie października, Grupa Azoty poinformowała o wznowieniu instalacji do produkcji nawozów azotowych w Segmencie Agro.

Zakłady Azotowe w Puławach należące do Grupy Azoty to jeden z największych europejskich producentów nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także takich produktów, jak poliamid, alkohole OXO czy melamina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *