Zakład Grupy Azoty Puławy. Fot. grupaazoty.com

Zakład Grupy Azoty Puławy. Fot. grupaazoty.com

Aktualności

Azoty wstrzymują produkcję. Ciężki okres dla polskich spółek?

Rosnące ceny paliw czy energii dotykają nie tylko zwykłych konsumentów. Jeden z największych polskich producentów podjął decyzję o wstrzymaniu produkcji  swojego wyrobu. Jaki jest tego powód?

Zakłady Azotowe w Puławach należące do Grupy Azoty to jeden z największych europejskich producentów nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także takich produktów, jak poliamid, alkohole OXO czy melamina.

Grupa Azoty

Grupa Azoty

To właśnie produkcja ostatniego z wyrobów została dzisiaj (11 sierpnia) wstrzymana do odwołania. Powodem takiej decyzji zarządu Grupy są wysokie ceny gazu oraz znaczące obniżenie popytu na melaminę.

– Zobowiązania wynikające z kontraktów handlowych, które w znaczącej części mają charakter krótkookresowy, będą realizowane w oparciu o bieżące zapasy – poinformowali przedstawiciele Grupy Azoty

Melamina to surowiec stosowany w wielu branżach przemysłu. Służy do produkcji m.in. laminatów dekoracyjnych, płyt drewnopochodnych, klejów, farb i lakierów. Melaminę stosuje się również przy wytwarzaniu środków pomocniczych dla branży włókienniczej oraz podczas produkcji tworzyw przemysłu elektrotechnicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *