Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Aktualności

Bridgestone Starogard wyprodukował 10 milionów opon. „Unowocześnialiśmy nasze linie produkcyjne i wdrażaliśmy nowe rozwiązania”

Ich fabryka to 160 tys. m2, czyli tyle samo, co 22 boiska piłkarskie. Zatrudniają prawie tysiąc pracowników, którzy w ciągu doby są w stanie wyprodukować 4400 opon. Polski zakład koncernu Bridgestone w Starogardzie Szczecińskim świętuje kolejny rekord.

Fot. Rafał Zając (z lewej), prezydent Stargardu i Piotr Kozłowski, dyrektor fabryki Bridgestone w Stargardzie prezentują 10-milionową oponę wyprodukowaną w zakładzie. Fot. Bridgestone

Fot. Rafał Zając (z lewej), prezydent Stargardu i Piotr Kozłowski, dyrektor fabryki Bridgestone w Stargardzie prezentują 10-milionową oponę. Fot. Bridgestone

– Działalność rozpoczynaliśmy w najtrudniejszym okresie kryzysu z 2008 roku. Nasze ówczesne doświadczenia pokazują, że przy tak dużej skali operacji należy wykraczać poza problemy krótkoterminowe i skupiać się na celach długoterminowych. Dlatego wciąż, systematycznie zwiększaliśmy zatrudnienie, unowocześnialiśmy nasze linie produkcyjne i wdrażaliśmy nowe rozwiązania, które zapewniają nam przewagę konkurencyjną– powiedział Piotr Kozłowski, dyrektor fabryki Bridgestone w Stargardzie. Warto również dodać, że fabryka Bridgestone w Starogardzie to jeden z najnowocześniejszych zakładów całego koncernu.

Dzisiaj firma ogłosiła, że w starogardzkim zakładzie wyprodukowano 10 milionów opon.

– Rozwój i innowacje Bridgestone w Stargardzie przekładają się także na atrakcyjność zarówno miasta, jak i regionu. Z nadzieją patrzę na trwającą rozbudowę zakładu w naszym Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii – dodał z kolei Rafał Zając, prezydent Stargardu.

Bridgestone Starogard specjalizuje się w produkcji opon klasy premium. Ich odbiorcami są znane marki branży motoryzacyjnej, jak np. Volvo czy Scania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *