Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Aktualności

Bridgestone Stargard wyprodukował 10 milionów opon. „Unowocześnialiśmy nasze linie produkcyjne i wdrażaliśmy nowe rozwiązania”

Ich fabryka to 160 tys. m2, czyli tyle samo, co 22 boiska piłkarskie. Zatrudniają prawie tysiąc pracowników, którzy w ciągu doby są w stanie wyprodukować 4400 opon. Polski zakład koncernu Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim świętuje kolejny rekord.

Fot. Rafał Zając (z lewej), prezydent Stargardu i Piotr Kozłowski, dyrektor fabryki Bridgestone w Stargardzie prezentują 10-milionową oponę wyprodukowaną w zakładzie. Fot. Bridgestone

Fot. Rafał Zając (z lewej), prezydent Stargardu i Piotr Kozłowski, dyrektor fabryki Bridgestone w Stargardzie prezentują 10-milionową oponę. Fot. Bridgestone

– Działalność rozpoczynaliśmy w najtrudniejszym okresie kryzysu z 2008 roku. Nasze ówczesne doświadczenia pokazują, że przy tak dużej skali operacji należy wykraczać poza problemy krótkoterminowe i skupiać się na celach długoterminowych. Dlatego wciąż, systematycznie zwiększaliśmy zatrudnienie, unowocześnialiśmy nasze linie produkcyjne i wdrażaliśmy nowe rozwiązania, które zapewniają nam przewagę konkurencyjną– powiedział Piotr Kozłowski, dyrektor fabryki Bridgestone w Stargardzie. Warto również dodać, że fabryka Bridgestone w Stargardzie to jeden z najnowocześniejszych zakładów całego koncernu.

Dzisiaj firma ogłosiła, że w stargardzkim zakładzie wyprodukowano 10 milionów opon.

– Rozwój i innowacje Bridgestone w Stargardzie przekładają się także na atrakcyjność zarówno miasta, jak i regionu. Z nadzieją patrzę na trwającą rozbudowę zakładu w naszym Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii – dodał z kolei Rafał Zając, prezydent Stargardu.

Bridgestone Stargard specjalizuje się w produkcji opon klasy premium. Ich odbiorcami są znane marki branży motoryzacyjnej, jak np. Volvo czy Scania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *