Zużyte opony

Zużyte opony

Aktualności

Koszt inwestycji Grupy Recykl wzrósł do 50 mln zł

Działalność Grupy Recykl opiera się na zagospodarowywaniu zużytych opon. W listopadzie ubiegłego roku firma poinformowała o budowie nowego zakładu produkcyjnego w Chełmie. Początkowo koszt inwestycji miał wynosić 33 mln , jednakże w ostatnich dniach firma powiadomiła o zwiększeniu wydatków do 50 mln zł. – To skutek wzrostu nakładów na roboty budowlane, jak też uwzględnienia wszystkich elementów projektu, wykraczających poza koszty kwalifikowane projektu B+R, realizowanego wspólnie z PAPR – powiedział wiceprezes Grupy Recykl Maciej Jasiewicz

Jednocześnie Grupa wskazała, że produkcja w zakładzie ma się rozpocząć w III kwartale tego roku, a nie jak wcześniej informowano – dopiero pod koniec.

W ramach inwestycji powstanie nowa hala produkcyjna ( o powierzchni 30 tys m2) , laboratorium badawcze oraz zaplecze socjalne. Grupa Recykl zakupiła także linię technologiczną od Eldan Recykling (Dania) za 23 mln zł.

Co przyniesie uruchomienie nowej fabryki? – Inwestycja będzie wiązać się z wejściem w nowy, perspektywiczny i wysokomarżowy obszar dodatków mineralno-asfaltowych SMA, uzyskiwanych w procesie recyklingu opon, które znajdą zastosowanie m.in. w budowie nawierzchni asfaltowych – informuje Grupa Recykl. – Naszym celem jest sprzedaż min. 30 proc. produkcji na rynkach zagranicznych – dodaje Maciej Jasiewicz, Wiceprezes Zarządu.

W komunikacie prasowym, Grupa Recykl poinformowała także, że uzyskała ze strony Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej certyfikację znaków towarowych, co pozwala jej na sprzedaż produktów i usług w formie marek własnych. – Jeden z nich dotyczy produktu, którego wytwarzanie planowane jest w nowym zakładzie w Chełmie. Pięć zarejestrowanych znaków towarowych obejmuje produkty GreenGran (już sprzedawany granulat), Polirub i Xerit (produkty powstałe w toku badań z NCBiR), Smapol (granulat z grupy mieszanek SMA, planowany do produkcji w Chełmie) oraz Oponum (projekt sprzedaży internetowej opon używanych) – informuje Recykl.

Spółki z Grupy Recykl prowadzą działalność w zakresie zbiórki zużytych opon, wytwarzają granulat gumowy wykorzystywany w wielu dziedzinach gospodarki, a także zajmują się usługami recyklingu i odzysku zużytych opon. Grupa posiada zakłady produkcyjne w Śremie, Krośnie Odrzańskim oraz Chełmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *