Fabryki w Polsce

Jak To Działa: Centrum Dystrybucyjne odzieży LPP [VIDEO]

Kierowanie logistyką wielkiej korporacji to niełatwe zadanie. Zanim produkt ostatecznie trafi na półki sklepowe, musi przebyć długą drogę z wielkich magazynów. Jak tym sprawnie  i wydajnie zarządzać? Możecie się o tym przekonać na bardzo dobrym przykładzie. Pokazujemy Wam kulisy działania Centrum Dystrybucyjnego LPP – jednej z największych polskich firm odzieżowych.

Zapewne wielu z Was kojarzy takie marki, jak Reserved, Cropp czy House. Ich właścicielem jest polska firma LPP z Gdańska. Choć dzisiaj LPP zarządza miliardami złotych, pozostaje firmą rodzinną.

W 1991 r. dwóch biznesmenów Marek Piechocki i Jerzy Lubianiec założyli przedsiębiorstwo odzieżowe. Przez trzydzieści lat działalności udało im się zbudować jedną z najlepiej rozwijających się firm odzieżowych w tej części Europy.

„Polską myśl twórczą wdrażamy na całym świecie”

Centrum Dystrybucyjne LPP. Fot. lppsa.pl

Centrum Dystrybucyjne LPP. Fot. lppsa.pl

Właściciele przykładają dużą wagę do promowania polskiej marki.

– Przykładowo amerykański iPhone produkowany jest poza USA, ale aż 2/3 jego wartości stanowią m.in.: design, marka, platforma iOS czy wygląd iStore. Podobnie jest z kolekcjami naszych brandów – 65% tworzymy w naszym kraju. Tą polską myśl twórczą wdrażamy na całym świecie, promując naszą rodzimą kreatywność i napędzając polski eksport – informują przedstawiciele LPP.

To prawda. W 2020 r. wartość eksportu produktów LPP wyniosła 4,5 mld zł. Producent z Pomorza zostawił w Polsce, w ramach podatku, kilkaset milionów złotych.

Centrala LPP mieści się w Gdańsku. Firma posiada biura w innych polskich miastach oraz w Chinach i Bangladeszu. Polski producent posiada sieć 1800 salonów, gdzie zatrudnia 22 tys. pracowników (z czego ponad 11 tys. w Polsce).

Nowoczesne centrum dystrybucyjne

Centrum Dystrybucyjne LPP. Fot. lppsa.pl

Centrum Dystrybucyjne LPP. Fot. lppsa.pl

W programie „Fabryki w Polsce” przedstawiamy Wam jedno z największych i najnowocześniejszych centrum dystrybucyjnych w Europie.

5 urządzeń sortujących, 25 tuneli RFiD (system elektronicznego metkowania produktu), 15 kilometrowa linia przenośników. Bardzo duże wrażenie robi także automatyczny magazyn miniloud, który jest w stanie wykonać ponad 7 tysięcy operacji na godzinę.

LPP szczyci się zaawansowaną automatyzacją swojego zakładu, co przekłada się na wysoką wydajność. Jak udało się zaoszczędzić 900 tys. kartonów do pakowania? W jaki sposób system RFID przyspiesza proces obsługi klienta o 70%? Odpowiedź poznacie w programie „Fabryki w Polsce”.

**

Odcinek powstał w ramach 3 edycji Nocy Innowacji. Informacje o tym projekcie znajdziecie: TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *