Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Aktualności

Zaczyna się Digital Festival. „To idealna okazja do przełamania strachu przed nowymi technologiami”

Około 60% Polaków nie zdaje sobie sprawy, jakich nowych umiejętności cyfrowych powinni się uczyć. Brak cyfrowych kompetencji może w przyszłości okazać się powodem do pozbawienia szansy na rozwój zawodowy. Z tym problemem chce walczyć Fundacja Digital Festival, która po raz trzeci organizuje Digital Festival.

Digital Festival to największa impreza w Polsce, podczas której uczestnicy poznają możliwości oferowane przez najnowsze technologie.

– To idealna okazja do przełamywania strachu przed nowymi technologiami. Kluczowe inicjatywy pozwalają zrozumieć działanie m.in. sieci 5G oraz sztucznej inteligencji, które często wywołują wśród ludzi obawy głównie z powodu niewiedzy – mówi Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający fundacją Digital Poland.

Festiwal rozpoczyna się 1 października i potrwa do 10 października. Pełen harmonogram imprezy znajdziecie: TUTAJ 

Noc Innowacji

W ramach festiwalu szczególnie warto zwrócić uwagę na Noc Innowacji. Wydarzenie odbędzie się 9 października. W tym czasie 70 obiektów w całym kraju otworzy się dla zwiedzających, aby zaprezentować osiągnięcia polskiej nauki i biznesu.

W czasie nocnych pokazów i wykładów można dowiedzieć się, jak opuścić na chwilę pole oddziaływania ziemskiej grawitacji, zbudować miecz świetlny oraz zrozumieć działanie sztucznej inteligencji. Dodatkowo udział w wydarzeniu jest szansą, aby poznać firmy oferujące innowacyjną ścieżkę rozwoju swoim pracownikom.

Wstęp na wydarzenia Nocy Innowacji jest bezpłatny. Wszystkie informacje o projekcie znajdziecie: TUTAJ 

Także Fabryki w Polsce będą mieć swój udział w Nocy Innowacji. W ramach projektu pokażemy Wam trzy fabryki. Już 1 października na naszym kanale zobaczycie zautomatyzowany magazyn polskiej firmy odzieżowej LPP. Tydzień później pokażemy Wam nowoczesną fabrykę Loreal, a 15 października zobaczycie rozwiązania Przemysłu 4.0 w zakładach Schneider (branża energetyczna). Oglądajcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *