Instalacja przemysłu chemicznego

Instalacja przemysłu chemicznego

Aktualności

Chińczycy podejmą współpracę z PCC Rokita. Wartość pierwszego etapu kooperacji to 22 mln euro

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że przedstawiciele polskiego koncernu chemicznego PCC Rokita podpisali umowę o współpracy z chińską spółką. Shandong Shida Shenghua Chemical Group Company Limited to wytwórca produktów chemicznych, które znajdują zastosowanie podczas fabrykacji akumulatorów i baterii. Umowa o współpracy w zakresie produkcji węglów organicznych przewiduje dwa etapy.

Na początku współpracy obie grupy zadeklarowały się do budowy instalacji o zdolności produkcyjnej 20 tys. ton rocznie. Koszt inwestycji w Brzegu Dolnym to 22 mln euro.

W drugim etapie obie firmy mają rozpocząć produkcję komponentów bo baterii i akumulatorów.

Na podstawie umowy zostanie utworzona spółka celowa, w której chińska strona będzie posiadać 51% udziałów, a polska – 49%. W ramach spółki, Shandong Shida Shenghua udzieli licencji na korzystanie z technologii produkcyjnej węglów organicznych. Natomiast PCC Rokita dostarczy surowców niezbędnych do produkcji.

Obie strony przewidują rozszerzenie współpracy na terytorium Niemiec.

PCC Rokita to jedna z czołowych polskich spółek chemicznych. Koncern jest producentem około 250 produktów, wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu: tworzyw sztucznych, przemysłu kosmetycznego, chemii gospodarczej, a także przemysłu budowlanego i tekstylnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *