Fabryki w Polsce

Jak powstają części lotnicze? [VIDEO]

„Panie Pilocie! Dziura w samolocie” – tak głosi popularna dziecięca rymowanka. Jednak w rzeczywistości samolot nie może pozwolić sobie na jakąkolwiek „dziurę”. Produkcja poszczególnych części jest przygotowywana według najwyższych standardów jakości. Możecie to zobaczyć w najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce”

WSK. To marka, która niejednemu kojarzy się przede wszystkim z przemysłem motoryzacyjnym. Natomiast my gościliśmy w zakładach WSK-Tomaszów Lubelski, gdzie produkowane są części i podzespoły samolotów – Mi2 oraz Sokół. Korzysta z nich m.in. Wojsko Polskie, Straż Graniczna i WOPR.

Projekt, produkcja i kontrola jakości

Czy wiecie, jakie materiały są wykorzystywane do produkcji samolotowych części? Między innymi o tym opowiemy w odcinku naszego programu.

Prześledzimy poszczególne działy fabryki WSK. Zaczniemy od działu projektowego. Dowiecie się, w jaki sposób można zoptymalizować proces produkcji podzespołów.

Odwiedzimy także dział produkcji. 3 osiowe frezarki CNC, prasy mimośrodowe i hydrauliczne czy automaty tokarskie. Właśnie takie urządzenia znajdziemy w obiektach tomaszowskiej fabryki. Jak możecie zobaczyć w filmie, niekiedy obróbka jednego detalu wymaga użycia kilkudziesięciu specjalistycznych narzędzi.

Kamera programu „Fabryki w Polsce” będzie także obecna w dziale kontroli jakości. Co można zbadać za pomocą konturografu? Na czym polega badanie NDT? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszym odcinku naszego programu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *