Ładowanie pojazdu elektrycznego

Ładowanie pojazdu elektrycznego

Aktualności

Wielka fabryka w Pruszkowie. Pomoże polskiemu producentowi umocnić się na rynku

Polski producent, firma Impact Clean Power Technology to jeden z liderów wśród producentów europejskiej elektromobilności. Tylko w 2021 r. udział polskiej marki na europejskim rynku baterii do autobusów wynosił 15%. Dzięki najnowszej wielkiej inwestycji w Pruszkowie, firma powiększy swoją przewagę nad innymi producentami.

Pracownicy Impact Clean Power Technology zajmują się produkcją systemów bateryjnych dla transportu i przemysłu oraz stacjonarnych magazynów energii. Produkty spółki znajdują głównie zastosowanie wśród przedstawicieli transportu publicznego. Są one dostarczane zarówno na rynek europejski, jak i amerykański czy azjatycki.

Silny impuls dla elektromobilności

W mazowieckiej fabryce będą produkowane baterie w oparciu o ogniwa litowo-jonowe dla pojazdów elektrycznych.

Dzięki inwestycji znacznie podniosą się moce produkcyjne polskiej firmy. Jeżeli obecnie wynoszą one ok. 0,4 GWh w skali roku, to po wybudowaniu fabryki mają wzrosnąć do 5 GWh rocznie.

Przedstawiciele firmy nie ukrywają, że decyzja o budowie gigafabryki jest związana z coraz większym popytem na systemy bateryjne w Europie.

– Jestem przekonany, że powstanie zaawansowanego technologicznie zakładu będzie silnym impulsem do rozwoju branży elektromobilności oraz OZE w Polsce i na świecie. + to także kolejny krok w obszarze produkcji energii oraz transformacji transportu publicznego i przemysłu, który pozwoli konsekwentnie redukować emisję CO2. Do tej pory autobusy elektryczne napędzane bateriami z Impactu przejechały ponad 100 mln km co oznacza redukcję dwutlenku węgla na poziomie ok. 115 mln kg CO2 – mówi dr inż. Bartek Kras, prezes zarządu i współzałożyciel Impact Clean Power Technology S.A.

Automatyzacja i ekologia

Nowa fabryka będzie charakteryzować się nie tylko wysokim poziomem automatyzacji, ale również kwestiami prośrodowiskowymi. Zakład będzie zasilany z instalacji fotowoltaicznej stabilizowanej magazynem energii zbudowanym z pozyskanych do recyklingu systemów bateryjnych.

Zakończenie pierwszego etapu inwestycji jest planowane w 2024 roku. W nowej fabryce zatrudnionych zostanie 200 nowych pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *