Fabryki w Polsce

Jak powstają drzwi wewnętrzne? [VIDEO]

Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne różnią się nie tylko swoimi funkcjami, ale także właściwościami czy aspektami wizualnymi. Z tego powodu odmienny jest sposób ich produkcji. Aby zobaczyć, jak powstają drzwi wewnętrzne, odwiedziliśmy zakład firmy Classen w Zwonowicach.

Drzwi Classen. Fot. Classen

Drzwi Classen. Fot. Classen

W najnowszym odcinku programu Fabryki w Polsce przedstawiamy Wam wszystkie etapy produkcji drzwi wewnętrznych – od biura projektowego do działu lakierowania.

Po utworzeniu projektu i dokumentacji technicznej, płyty, z których zostaną utworzone drzwi, trafiają na pilarkę, gdzie następuje rozkrój materiału. W dalszej kolejności zobaczycie w jaki sposób przebiega oklejanie płyty HDF oraz przygotowanie ramy.

Zwróćcie uwagę na linię prasowania drzwi. W ten sposób łączone są różne elementy, z których następnie powstają drzwi. Kolejne miejsce produkcji drzwi wewnętrznych to… chłodziarka przelotowa, gdzie produkt jest sezonowany.

W naszym programie zobaczycie także proces powstawania otworów pod okucia, zamki, zawiasy czy miejsca na szyby i wentylację.

Pracownicy zakładu Classen każdego dnia wytwarzają 3 tysiące skrzydeł drzwi wewnętrznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *