Lampiony Ciech Vitro. Fot. Mat. pras.

Lampiony Ciech Vitro. Fot. Mat. pras.

Aktualności

Jakie znicze Polacy kupują najchętniej?

Na początku listopada wielu Polaków wyrusza na cmentarze, by odwiedzić groby swoich bliskich. To wyzwanie, z którym muszą zmierzyć się producenci zniczy i lampionów. Jakie produkty będą cieszyły się zainteresowaniem w tym roku?

Ciech Vitro to zakład, który powstał w 1988 roku na bazie Żagańskich Hut Szkła. Przez ponad 30 lat działalności spółka stała się liderem w produkcji lampionów do zniczy. Co drugi ze szklanych produktów znajdujących się na polskich cmentarzach został wyprodukowany w zakładzie Ciech Vitro na terenie Iłowej (woj. lubuskie).

Szczyt sprzedaży lampionów do zniczy przypada na przełom października i listopada, jednak okres największej aktywności w zakładzie Ciech Vitro to drugi i trzeci kwartał roku. W lubuskiej fabryce pracuje 190 pracowników, którzy są wspomagani przez nowoczesne linie produkcyjne. Warto dodać, że Ciech Vitro to jedyny w Polsce producent słoi typu Clip Top ze szklaną przykrywką i zamknięciem zatrzaskowo-klamerkowym.

Popularne modele zniczy

Firma poinformowała, które lampiony cieszą się największym uznaniem klientów w obecnym roku. Najbardziej popularne są produkty posiadające gładką ściankę, na którą można nakleić symbol, kwiat lub napis. Duże zainteresowanie wzbudzają także lampiony o średniej wielkości i obłych kształtach.

Według pracowników Ciech Vitro klienci patrzą zarówno na kwestie estetyczne, ale także właściwości fizyczne (np. stopień przezroczystości szkła czy odporność na pękanie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *