Fabryki w Polsce

Jak powstają OSŁONY z TWORZYW SZTUCZNYCH? [VIDEO]

Osłony z tworzyw sztucznych to materiały, które przydają się w różnych branżach. Korzystają z nich producenci automotive, ale także branża budowlana czy logistyczna. Jednak zanim gotowe produkty zaczną spełniać swoją rolę, musi zajść kilka ważnych procesów, np. termoformowanie. Zobaczycie to w najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce”.

W naszym filmie przedstawiamy Wam fabrykę Geo Globe Polska w Mikołowie (woj. śląskie). To rodzinne, polskie przedsiębiorstwo, które od prawie trzydziestu lat zajmuje się wytwarzaniem komponentów do produkcji pojazdów, opakowań zwrotnych, przekładek transportowych oraz osłon technologicznych. Proces powstawania ostatniego produktu pokażemy Wam w naszym filmie.

Z Mikołowa na cały świat

Termoformierka Geo Globe. Fot. www.geoglobe.pl

Termoformierka Geo Globe. Fot. www.geoglobe.pl

Naszą wycieczkę w fabryce zaczniemy od poznania obowiązków konstruktora, którego rolą jest m.in. określenie rodzaju oraz grubości materiału. Dowiecie się także więcej o zadaniach programisty, który w Geo Globe tworzy program sterujący maszyny wycinającej formę.

W dalszej kolejności przejdziemy na halę produkcyjną. Zobaczycie pracę takich narzędzi, jak prasa hydrauliczna czy frezarka. Odkryjemy przed Wami także wiele tajemnic związanych z termoformowaniem. Do jakiej temperatury tworzywo powinno się nagrzewać? Dowiecie się tego z odcinka „Fabryk w Polsce”.

Produkty z śląskiej fabryki trafiają do odbiorców z państw Unii Europejskiej, USA oraz Chin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *