Fabryki w Polsce

Jak powstają zawiesia? [VIDEO]

Ten niepozorny kawałek materiału jest w stanie wytrzymać kilkadziesiąt ton. Jak do tego dochodzi? Kamera programu Fabryki w Polsce odwiedziła firmę Exar, producenta zawiesi linowych, pasowych i łańcuchowych.

W odcinku naszego programu przedstawiamy Wam produkcję różnego rodzaju zawiesi. Zobaczycie zarówno produkty wykonane z poliestru, jak i z metalu. Zawiesia wyprodukowane głównie pracą ręczną, ale także te utworzone za pomocą nowoczesnej technologii. Pokażemy zawiesia o udźwigu kilku ton, jak i te potrafiące wytrzymać obciążenie 50 ton.

Z naszego programu dowiecie się, jakie są obowiązki pracowników szwalni firmy Exar. Przedstawiamy Wam również automatyczną halę, gdzie produkuje się zawiesia pasowe.

Jak możecie zobaczyć w odcinku FwP, zupełnie inaczej produkowane są zawiesia metalowe. Po wykonaniu cięcia materiału, na prasie następuje formowanie pętli, która jest zaciskana tuleją. Jak chronić zawiesie przed rozpleceniem? Odpowiedź poznacie w programie Fabryki w Polsce.

Bardzo ważnym punktem procesu produkcji zawiesi są testy wytrzymałościowe. Po wprowadzeniu parametrów do maszyny, następuje próba niszcząca. Materiał jest rozrywany aż do skutku. W ten sposób można mieć pewność, że rozerwanie nie nastąpi na budowie czy w fabryce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *