Fabryka FCA

Fabryka FCA

Aktualności

Stellantis zamyka fabrykę i zwalnia pracowników. To koniec FCA w Polsce?

Zmiany środowiskowe coraz bardziej ingerują w nasze życie. To choćby zmiany cen energii czy ograniczenia związane z ogrzewaniem domów. Konsekwencją unijnych regulacji jest także spadek zamówień na silniki spalinowe. Miało to wpływ na decyzję koncernu FCA o zamknięciu fabryki w Bielsku-Białej.

Jeszcze w tamtym roku władze Stellantisa zwolniły z bielskiej fabryki 300 osób. Jednak następnie podjęto decyzję o całkowitym zamknięciu zakładu FCA Powertrain, gdzie produkowano silniki.

Władze koncernu nie ukrywają, że decyzja o likwidacji fabryki jest związana z malejącymi zamówieniami na silniki spalinowe.

Pracę straci ponad 450 osób. Firma zamierza zaproponować zatrudnienie w innym miejscu.

Nowe otwarcie FCA

Zamknięcie fabryki jest związane z dużymi zmianami, które zachodzą w Stellantisie. W nowym profilu spółka ma być nie tylko producentem pojazdów, ale także firmą technologiczną.

W związku z tym Stellantis chce zainwestować w polskie fabryki FCA w Tychach i Gliwicach. Dotychczasowi pracownicy bielskiej fabryki będą mogli znaleźć pracę, np. przy produkcji silników nowej generacji Pure Tech dla napędów hybrydowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *