Fabryki w Polsce

Jak powstają znaki drogowe? [VIDEO]

Znaki drogowe zapewniają porządek na drogach. Ograniczenia prędkości, pierwszeństwo przejazdu czy zakaz wjazdu. Choćby takie kwestie regulowane są za pomocą tych przedmiotów. Aby zobaczyć, jak powstają znaki i tablice drogowe odwiedziliśmy jednego z głównych polskich producentów.

Firma Wimed z małopolskiego Tuchowa dostarcza znaki na polskie drogi od 1988 roku. W programie Fabryki w Polsce pokazaliśmy cały proces produkcji tych przedmiotów.

Na początku naszego materiału można zobaczyć dział techniczny firmy Wimed. W tym miejscu przygotowywane są rysunki techniczne znaków i tablic. Po utworzeniu projektu trafia on na stanowisko wycinania laserowego. Czy wiecie z jakiego materiału wykonywane są znaki? O tym opowiedzieliśmy w naszym programie.

Następnie kamera programu Fabryki w Polsce przeniosła się na stanowisko wyoblania, gdzie wycięta formatka uzyskuje podwójnie zaginaną krawędź. Kolejny krok to instalacja profili montażowych, dzięki którym można przymocować znak do słupka drogowego. Z odcinka naszego materiału dowiecie się m.in. do czego służy nitownica.

Kluczowy moment to malowanie oraz nanoszenie symboli na znaki. Pokazaliśmy zarówno metodę sitodruku, jak i druku cyfrowego. Znaki malowane są tylko z tylnej strony. A co się dzieje z przednią? Odpowiedź czeka na Was w programie Fabryki w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *