Fabryki w Polsce

Jak powstaje pellet? [VIDEO]

W polskich domach rośnie zainteresowanie źródłem energii, które może stanowić alternatywę dla węgla czy gazu. To paliwo ekologiczne i kaloryczne, które łatwo można magazynować. W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” odkryliśmy wszystkie tajniki produkcji pelletu.

Aby zobaczyć proces powstawania pelletu odwiedziliśmy fabrykę firmy Pellet Energy. W naszym programie opowiemy m.in. o tym z jakiego surowca produkowane jest to źródło energii oraz jakimi właściwościami powinien charakteryzować się taki materiał.

Pellet. Fot. Pixabay

Pellet. Fot. Pixabay

Nasze zwiedzanie zakładu Pellet Energy zaczęliśmy od laboratorium, gdzie następuje kontrola jakości. W następnym kroku klocki w rębakach rozdrabnia się do postaci zrębki. Czy wiecie do czego w tym procesie służą młyny bijakowe?

Kolejno odwiedziliśmy suszarnię, gdzie mokry surowiec zostaje ogrzewany. Jak możecie zobaczyć w naszym programie, ten proces jest w pełni zautomatyzowany i kontrolowany w sterowni.

Pellet powstaje z mieszania trocin znajdujących się w magazynie, suszarni oraz zrębek po zmieleniu. W naszym programie również możecie zobaczyć działanie młynu głównego..

Jeden z ostatnich kroków do produkcji pelletu to granulacja. W tym przypadku przez matryce przeciskane są trociny. Tak powstają granulki.

Po zapakowaniu i odpowiednim zabezpieczeniu produktu, towar trafia do magazynów. Stąd następnie może trafić do Waszych domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *