Aktualności

Jak obsłużyć 100 tys. zamówień jednego dnia? LPP utworzyło ogromy i nowoczesny magazyn

Przyjmowanie coraz większej ilości zamówień oznacza konieczność budowy większego magazynu. To jednak nie wszystko. Jeżeli dziennie chce się obsługiwać 100 tys. wysyłek, to potrzeba zaawansowanych i automatycznych systemów. Na taki projekt zdecydował się polski gigant odzieżowy – firma LPP.

Inwestycja uruchomiona w Jasionce (tuż obok Rzeszowa) to kolejny obiekt logistyczny grupy LPP. Łącznie właściciel marek odzieży Reserved czy Cropp posiada osiem takich lokalizacji. Jednak to obiekt w Jasionce będzie tym największym, bowiem nowy magazyn został utworzony na powierzchni 69 tys. m2.

Jednak nie tylko wielkość wyróżnia podkarpacki magazyn LPP.

Sorter z prędkością 5 tys. paczek/h

Tak wygląda nowy magazyn LPP w Jasionce

Tak wygląda nowy magazyn LPP w Jasionce

Nowe Fulfillment Center w Jasionce ma być odpowiedzią na zwiększające się zapotrzebowanie na rynku przesyłek e-commerce. Chodzi o zamówienia zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Z tego powodu magazyn będzie miał możliwość składowania do 7 mln sztuk produktów.

Jednak nawet największy magazyn nie poradzi sobie bez sprawnego zarządzania i odpowiedniej technologii. O tym, co znajdzie się w nowym magazynie LPP mówią przedstawiciele firmy LPP:

– Zastosowana technologia aż 7 zintegrowanych, automatycznych linii taśmociągów stanowisk pakujących z sorterem wysyłkowym ma nie tylko wpływ na sprawną realizację zamówień, ale także wygodę ich obsługi. W nowo uruchomionym magazynie zdecydowano się na zastosowanie rozwiązania sortującego jakie spotkać można w dużych sortowniach kurierskich. Sorter wysyłkowy typu cross-belt pozwoli transportować i rozsortowywać paczki na poszczególne regiony, kraje czy firmy kurierskie z prędkością ponad 5 tys. paczek na godzinę. Wysokiej jakości systemy wizyjne pozwalają z kolei na bardzo wysoką dokładność operacji sortowania paczek przemieszczających się na linii z prędkością aż 1,6 m/s – informuje LPP.

Dzięki nowoczesnej i automatycznej technologii, magazyn będzie w stanie obsłużyć 100 tys. zamówień dziennie.

Dla środowiska i dla pracowników

Tak wygląda nowy magazyn LPP w Jasionce

Tak wygląda nowy magazyn LPP w Jasionce

LPP szczyci się tym, że nowy magazyn firmy w Jasionce będzie przyjazny zarówno dla pracowników, jak i dla otoczenia.

Budynek został zaprojektowany tak, aby posiadał w 30% dostęp do światła naturalnego. Z kolei specjalistyczne systemy pozwolą na redukcję zużycia wody o ok. 65%.

Firma zapewnia, że oświetlenie, systemy grzewcze, klimatyzacyjne czy wentylacyjne będą zapewniać komfort pracownikom Fulfillment Center w Jasionce.

Nowy magazyn LPP został wybudowany przez firmę Panattoni. Inwestycja przebiegła zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Kilka miesięcy temu odwiedziliśmy Centrum Dystrybucyjne LPP. TUTAJ zobaczysz naszą relację z wizyty w ogromnym magazynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *