Technologie

Nawet maszyny czasem zawodzą. Kompilacja poważnych awarii urządzeń [VIDEO]

Złośliwość rzeczy martwych? Zbieg nieszczęśliwych zdarzeń? Złe decyzje człowieka? Mimo coraz lepszych technologii niebezpieczne awarie urządzeń nadal mają miejsce. Na powyższej kompilacji zobaczycie pięć poważnych uszkodzeń. Czy takich wydarzeń będzie można w przyszłości uniknąć?

Pierwsze dwa wypadki na nagraniu są związane z przemysłem metalurgicznym. Awaria pieca łukowego, eksplozja żużla czy awaria elektryczności. Te wszystkie wydarzenia – w bardzo dynamiczny sposób – mogą przyczynić się do tragedii w zakładach produkcyjnych. Równie niebezpieczna może okazać się eksplozja bojlera, awaria podczas odlewania kadzi ze stali czy rozprysk stopionego metalu. Pracownicy sektora metalurgicznego są narażeni na szczególne niebezpieczeństwa.

W kompilacji udostępnionej przez program „Machine World” przedstawiono także awarię steru w statku. Choć w wydarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał, statek uderzył w XVIII-wieczny dwór. Straty liczono w dziesiątkach milionów dolarów.

Autor nagrania przedstawił także poważną awarię dwóch innych urządzeń. Pierwszą z nich był wiatrak (jedno z wydarzeń miało miejsce w Polsce), który w wyniku usterki układu hamulcowego zapalił się, a następnie części urządzenia upadły na ziemię. Równie – a może i bardziej – poważna awaria miała miejsce w trakcie transportowania ważącej 134 tony lokomotywy. Dźwig, który miał rozładować towar w dokach, upuścił pojazd.

Źródło nagrania: Youtube// Machine World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *