Fabryki w Polsce

Jak powstają rozpylacze silników wysokoprężnych? [VIDEO]

Tym razem kamera programu „Fabryki w Polsce” zawędruje głęboko… pod samochodową maskę. Jednym z ważnych elementów silników wysokoprężnych są rozpylacze, które odpowiadają za dostarczenie paliwa do komory spalania. A jak powstają? Tego postanowiliśmy się dowiedzieć w Warszawskich Zakładach Mechanicznych.

Warszawskie Zakłady Mechaniczne (WUZETEM) specjalizują się w produkcji układów wtryskowych. To jeden z nielicznych na świecie producentów części zamiennych do tych układów. Chodzi np. o rozpylacze, których produkcję możecie zobaczyć w naszym programie.

Podczas zwiedzania warszawskiej fabryki dowiedzieliśmy się, z jakich elementów składa się rozpylacz, na czym polega jego funkcjonowanie oraz jaki surowiec jest potrzebny do jego produkcji.

W programie czekają na Was ciekawe ujęcia z wielu ciekawych procesów, np. toczenia czy hartowania. Pokażemy także szlifierkę, której praca osiąga 100 tysięcy obrotów na minutę. Warto również zwrócić uwagę na automatyczną myjnię, gdzie producent rozpylaczy wykorzystuje próżnię oraz ultradźwięki. Ciekawym miejscem, które możecie zobaczyć w naszym filmie, jest także laboratorium aparatury paliwowej symulujące pracę silnika. To w tym miejscu sprawdza się, czy rozpylacz może zostać przeznaczony do sprzedaży.

Produkty Warszawskich Zakładów Mechanicznych trafiają do klientów w Europie oraz do Stanów Zjednoczonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *