Praca w fabrykach

„Każdy kolejny kontrakt to nowe wyzwanie”. Praca w Budimeksie

Drogi, mosty, budynki biurowe i mieszkalne. A także szkoły, lotniska czy budynki sakralne. Różnorodność inwestycji, które realizuje Budimex budzi podziw. A jak o swojej pracy mówią pracownicy jednej z największych firm budowlanych w Polsce? Zobaczcie w najnowszym odcinku programu „Akcja – rekrutacja”.

Początki przedsiębiorstwa sięgają 1968 roku. Wtedy powstaje Centrala Handlu Zagranicznego Budownictwa „Budimex”. Trzy lata później zostaje założona „siostrzana” firma – Dromex, która kilkadziesiąt lat później zostanie przyłączona do grupy Budimeksu.

Obie firmy prężnie budują w Azji i Afryce. Budowlańcy Budimeksu wybudowali m. in. gmach RWPG w Moskwie, fabrykę Tesli w Czechosłowacji, a także wiele innych inwestycji np. w Iraku czy Libii. Tylko w latach 1981-1982 eksport polskiej spółki wyniósł 500 milionów dolarów.

W 1992 roku Budimex zostaje sprywatyzowany, a trzy lata później akcje firmy trafiają na Giełdę Papierów Wartościowych. W ciągu kolejnych lat spółka przyłącza do swojej grupy kolejne podmioty m. in. Mostostal Kraków. Dzisiaj Grupę Budimex tworzy dwanaście firm i pracuje w niej 7,5 tys. osób.

Zamówienia Budimeksu przekraczają wartość 10 mld zł.

Nie sposób wymienić wszystkich realizacji spółki. Możemy wspomnieć m. in o budowie dróg ekspresowych S5 i S7, autostradzie A4, Centrum Kongresowe ICE w Krakowie, stadionie w Gdyni, lotnisku w Lublinie czy Elektrowni Turów.

– Jest to praca dla ludzi energicznych, którzy cenią sobie rozwój techniczny i lubią pracę w dynamicznym zespole – zauważa jeden z inżynierów Budimeksu. Więcej o pracy w firmie dowiecie się z naszego programu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *