Polskie banknoty. Fot. Pixabay.

Polskie banknoty. Fot. Pixabay.

Aktualności

Powstanie nowa fabryka banknotów. „Zabezpieczamy następne pokolenia Polaków”

Znane powiedzenie głosi, że „pieniądze nie spadają z nieba”. To prawda. Te z Polski produkowane są w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Grupa zadecydowała, że ze względów strategicznych zostanie wybudowana nowa fabryka PWPW. Co ciekawe, dzięki tej transakcji, powstanie także zakład produkcyjny… branży farmaceutycznej.

Obecna fabryka Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW) ma już ponad sto lat. Nie ma możliwości rozbudowy budynku. W tym miejscu produkowane są nie tylko banknoty, ale także dowody osobiste czy prawa jazdy. Z tego powodu polskie władze podjęły decyzję o budowie nowego centrum druku PWPW.

– To będzie strategiczna inwestycja z punktu widzenia państwa polskiego i polskich obywateli. – podkreślił. Zabezpieczamy następne pokolenia Polaków, żeby każdy obywatel miał pewność, że będzie miał dostęp do polskiej waluty, do gotówki – twierdzi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.

Korzyść dla obu stron

Nowa fabryka PWPW powstanie na terenie działce o powierzchni 18 hektarów, która została zakupiona od firmy Polfa Tarchomin. To polski producenta leków. Koszt transakcji wynosi 143 mln zł.

Przedstawiciele Polfy podkreślają, że tereny nie są obecnie przez nią wykorzystywane biznesowo, a dzięki transakcji będzie możliwe dokończenie fabryki leków onkologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *