Wizualizacja fabryki Trilux w Świdniku. Fot. Mat.pras.

Wizualizacja fabryki Trilux w Świdniku. Fot. Mat.pras.

Aktualności

Nowa fabryka w Świdniku. Dlaczego firma zdecydowała się na zakład w Polsce?

Już w przyszłym roku na terenie Świdnika powstanie duża fabryka opraw oświetleniowych. Kierownictwo firmy nie ukrywa, że decyzja o zlokalizowaniu w Polsce nowego zakładu była poprzedzona licznymi analizami.

Trilux to niemiecki producent oświetlenia LED i opraw oświetleniowych. Firma posiada już zakłady w Arnsbergu (Niemcy) i Saragossie (Hiszpania).

Zakład w Świdniku o powierzchni 23 tys. m2 będzie się znajdował na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej. Swoje obiekty posiadają tam już m.in. DB Schenker czy fabryka autobusów wodorowych NesoBus.

Fabryka firmy Trilux w Świdniku zostanie zbudowana zgodnie ze standardami Breeam. Wszystkie budynki będą wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne, zarówno pod kątem oświetlenia, jak i materiałów budowlanych.

Budowa obiektu rozpocznie się w lecie 2023 r., natomiast otwarcie zakładu jest planowane wiosną przyszłego roku. Pracę w fabryce Trilux znajdzie 250 osób.

Odpowiednie kadry i kultura pracy

Przedstawiciele niemieckiego producenta zapewniają, że decyzja o budowie fabryki w Polsce była poprzedzona długim procesem analiz. Pod uwagę brano inne państwa z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

– Nasz kraj ma nie tylko wielu utalentowanych ekspertów w dziedzinie nowoczesnych technologii i ekoprojektowania, których Trilux ma nadzieję przyciągnąć, ale także demokratyczną i otwartą kulturę pracy, która idealnie wpisuje się w oczekiwania Polaków wobec pracodawcy – informuje Arkadiusz Lewenko, dyrektor generalny na Europę Środkowo-Wschodnią.

Kierownictwo firmy podkreśla także, że decyzja o budowie zakładu w Świdniku to także szansa na uniezależnienie się wpływu czynników zewnętrznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *