Aktualności

Ogromny pożar w warszawskim magazynie przemysłowym. Ewakuowano 100 osób

Żerań – Warszawa, ulica Annopol 3. To tutaj, 31 stycznia kilka minut po godzinie ósmej wybuchł ogromny pożar. Ok. 70% hali przemysłowej zostało objętych ogniem. W wyniku pożaru, usługi w jednej z ogólnopolskich sieci komórkowych napotkały na poważne utrudnienia.

Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie zginął. Sto pracowników hali przemysłowej zostało ewakuowanych jeszcze przed przyjazdem Straży Pożarnej.

Z informacji przekazanych przez strażaków, wiemy, że konstrukcja dachu uległa zawaleniu, podobnie jak ściany. Większość hali została zniszczona, strażacy próbowali ugasić ogień w górnych piętrach, gdzie znajdowały się budynki biurowe. Na miejscu pracowało 160 strażaków i 50 jednostek. Wzywano zastępy spoza Warszawy.

W budynku – o wielkości 100 x 40 m – magazynowano materiały spożywcze. Do tej pory nie podano informacji o stratach oraz możliwych powodach pożaru.

Strażacy oprócz gaszenia hali magazynowej, mieli za zadanie nie dopuścić do rozprzestrzenienia się pożaru do okolicznych budynków. Mimo to, położone w okolicy Centrum Danych sieci komórkowej T-Mobile napotkało na poważne problemy. – Informujemy, że miał dziś miejsce pożar w naszej lokalizacji w warszawskim Annopolu. Żaden pracownik nie ucierpiał w wyniku zdarzenia. W konsekwencji incydentu obecnie brak możliwości kontaktu z call center T-Mobile, niedostępne są również niektóre systemy firmy. Powyższe mogą skutkować ograniczeniem dostępności usług. Podjęliśmy niezwłoczne działania w celu minimalizacji utrudnień. – informuje na Twitterze T-Mobile. Od tej pory firmy nie wydała innego komunikatu.

Nagranie: Youtube//Japońskie Traktorki Ogrodnicze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *