Solaris Urbino 12. Fot. Solaris.

Solaris Urbino 12. Fot. Solaris.

Aktualności

Pojazd produkowany w Polsce będzie kursował przy „Bramie do Arktyki”

Tromsøya to wyspa położona w północnej Norwegii. Na całym świecie jest znana jako jedna z najlepszych lokalizacji do podziwiania zorzy polarnej. To właśnie w tym miejscu rozpoczną kursy pojazdy produkowane w polskiej fabryce Solarisa.

Autobusy Urbino 12 zostaną dostarczone do floty obsługującej lotnisko w Trømso. To największe miasto na wyspie zwane potocznie „Bramą do Arktyki”. Na lotnisku w Trømso powstaje obecnie nowy terminal pasażerski, więc przewoźnik potrzebuje wzbogacenia floty pojazdów.

Solaris współpracuje z norweskim przewoźnikiem Avinor od 2013 roku. Pojazdy Grupy można spotkać na kilku norweskich lotniskach. Jednak najnowsza umowa spowoduje, że pojazdy z Trømso będą poruszały się po najbardziej wysuniętym na północ miejscu, w którym można spotkać autobusy Solarisa.

Specjalna wersja

Urbino 12 to dwunastometrowy autobus. Wersja dostarczona do norweskiej wyspy to pojazd dostosowany to przewozów lotniskowych. Z tego powodu we wnętrzu znajduje się mniej foteli niż w tradycyjnych Urbino 12. W zamian za to więcej powierzchni zostało przeznaczone na półki bagażowe i podesty dla większych bagaży.

Autobusy Urbino 12 poruszają się już po wielu europejskich miastach. Pisaliśmy na naszym portalu o nowych umowach Solarisa z przewoźnikami w Paryżu, Mediolanie czy Monachium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *