Aktualności

Polski producent zwiększa przychody i otwiera nową fabrykę

Rowery elektryczne nie są jeszcze w Polsce bardzo popularne. Jednak w tej branży mamy rozwijającego się producenta. Firma Green Cell, która dostarcza baterie do e-bike  otworzyła w podkrakowskich Balicach nową fabrykę. To efekt dynamicznie zwiększających się przychodów polskiej marki.

– Własna fabryka baterii to ważny element naszej długofalowej strategii. Dzięki niej, marka Green Cell zdecydowanie zmienia kurs. Zaczynaliśmy od sprzedaży baterii i akcesoriów mobilnych, ale już kilka lat temu skierowaliśmy się w stronę samodzielnego projektowania oraz produkcji. Chcemy zapewniać jak najwyższą jakość, tworzyć rozwiązania od podstaw, wzmacniać łańcuchy dostaw, budować know-how, a także jeszcze bardziej zwiększać naszą obecność na zagranicznych rynkach – mówi Paweł Ochyński, CEO Green Cell.

W ciągu ostatnich dwóch lat, przychody Green Cell zwiększyły się dwukrotnie.

Sprawdzone baterie

Nowa fabryka Green Cell w Balicach. Fot.. Green Cell

Nowa fabryka Green Cell w Balicach. Fot.. Green Cell

Dzięki uruchomieniu nowego zakładu produkcyjnego pracownicy Green Cell będą dostarczać nawet 50 tys. baterii rocznie. Jak informuje firma, pierwszy model baterii do elektrycznego roweru jest już gotowy do sprzedaży, a docelowo polski producent ma oferować osiem różnych typów baterii.

Każda z baterii będzie posiadała w system BMS, który zarządza procesem ładowania i oddawania energii. Oprócz tego zestaw będzie wyposażony w ogniwa oraz zestaw służący do mocowania i ładowania baterii.

Green Cell podkreśla, że produkowane przez nich baterie są dobrze sprawdzane, a wszystkie akumulatory na bieżąco monitorowane. Oprócz tego każdy produkt przechodzi test maszynowy (trwa ok. 4 godziny) oraz ręczny.

Produkty z nowej fabryki Green Cell będą głównie sprzedawane do producentów rowerów elektrycznych w Europie Zachodniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *