Fabryki w Polsce

Jak powstają designerskie okna i drzwi metalowe? [VIDEO]

Okno daje nam nie tylko możliwość oglądania świata. To także nasza wizytówka jako właścicieli domów czy innych obiektów. Coraz więcej użytkowników nie korzysta już z okien wykonanych z plastiku czy drewna, ale także sięga po… metal. W jaki sposób można wykonać stylowe okna ze stali czy mosiądzu?

Aby to zobaczyć odwiedzamy fabrykę firmy Promar Steel, która mieści się w Siedlnicy (woj. lubuskie). W programie „Fabryki w Polsce” prześledzimy krok po kroku cały proces powstawania designerskich okien i drzwi wykonanych z metalu.

W naszym filmie pokażemy m.in. produkcję detali. Na czteroosiowym centrum obróbczym wykonywane są procesy frezowania, wiercenia i gwintowania.

W programie czekają na Was także ujęcia wykonane podczas cięcia profili na długość. Te zadania spełnia piła dwugłowicowa.

Warto także zwrócić uwagę na montaż końcowy produktów. W tym przypadku manipulator umieszcza szybę na skrzydle i trwale łączy za pomocą szczeliwa silikonowego strukturalnego.

Z jakiego rodzaju stali wykonuje się poszczególne elementy? Na czym polega proces patynowania? Jak w mosiężnym materiale wykonać otwór, do którego umieści się zamek? Wszystkiego na temat designerskich okien i drzwi z metalu dowiecie się z programu „Fabryki w Polsce”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *