Uprawy kukurydzy. Fot. Pixabay

Uprawy kukurydzy. Fot. Pixabay

Aktualności

Polski producent podbija kolejne rynki. „Klienci oczekują wysokiej jakości produktów”

Grupa Ciech to polska marka znana w wielu częściach świata. Firma kontynuuje swoją ekspansję. Tym razem działalność rozpocznie Ciech Agro Romania. Rumunia może okazać się dla Ciechu dochodowym rynkiem, gdyż jest to jeden z większych producentów zbóż i roślin oleistych.

Ciech Sarzyna to wytwórca środków ochrony roślin i upraw. Produkcja jest oparta m.in. na technologii BGT. To unikalna metoda opracowana przez inżynierów z Ciechu, która polega na obniżeniu o połowę udziału substancji aktywnej przy jednoczesnym zachowaniu jakości produktu. Szerzej o BGT piszemy TUTAJ.

Oferta Ciechu zapewnia kompleksową ochronę kukurydzy oraz zboża. W związku z tym rynek rumuński może okazać się „strzałem w dziesiątkę”. Ten kraj jest siódmym producentem roślin oleistych i zbóż w UE oraz największym producentem kukurydzy i słonecznika.

Ciech spełnia kryteria

W Rumunii polski producent jest obecny od 2017 roku. Natomiast nowo powstała spółka Ciech Agro Romania będzie miała za zadanię budowę sieci dystrybucji u kluczowych hurtowników oraz w sklepach sprzedaży detalicznej.

–Klienci w Rumunii oczekują wysokiej jakości produktów, cen dopasowanych do ekonomiki produkcji danych upraw oraz niezawodnej logistyki. Wszystkie te kryteria spełnia Ciech – zapewnia Wojciech Babski, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna i szef biznesu Agro w Grupie.

Ciech sprzedaje swoje produkty do 50 państw na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *