Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT. Fot. CC BY-SA 2.0, BriYYZ

Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT. Fot. CC BY-SA 2.0, BriYYZ

Aktualności

Ważna inwestycja lotnicza w Rzeszowie

Ze względu na wojnę na Ukrainie lotnisko w Jasionce stało się jednym z najważniejszych europejskich obiektów. Już wkrótce rzeszowskie lotnisko będzie mogło poszczycić się ważną inwestycją. Powstanie tu najnowocześniejsza baza techniczna dla różnego rodzaju samolotów.

Przygotowania do rozpoczęcia tego projektu trwały od wielu lat. Właścicielem obiektu będzie spółka Lotams, czyli polski lider obsługi technicznej samolotów.

– Dzięki tej inwestycji, zarówno PLL LOT jak i zagraniczni przewoźnicy zyskają miejsce, w którym wysokokwalifikowana kadra LOTAMS będzie wykonywała przeglądy od lekkich, aż po strukturalne. Patrząc na to, jak wielu przewoźników zleca obsługę swoich flot w centrum w Warszawie, jestem przekonana, że tu, w Rzeszowie, popyt będzie tak samo wysoki, szczególnie w segmencie samolotów szerokokadłubowych – powiedziała Katarzyna Lewandowska, Członek Zarządu Polskiej Grupy Lotniczej.

Koszt inwestycji to 216 mln zł.

Obiekt dla małych i dużych samolotów

W ramach budowy bazy powstanie hangar obsługowy o powierzchni 13 tys. m2,, płyta przedhangarowa oraz zaplecze warsztatowo-techniczne. Hangar będzie posiadał dwa sloty do obsługi bazowej samolotów szerokokadłubowych, które będą mogły być elastycznie dostosowywane także do obsługi mniejszych statków powietrznych. Pozwoli to m.in. na wykonywanie przeglądów ciężkich Boeingów 787 PLL LOT.

Inwestycja będzie oddana do użytku za 21 miesięcy.

One thought on “Ważna inwestycja lotnicza w Rzeszowie

  1. Alicja Piekarz Reply

    Ciesze sie, ze Polska troszke zyska na tej wojnie chociazby lotnisko w Jesionce bo do tej pory tylko im dajemy i dajemy a oni biora od nas ile sie da. To samo jest w Stanach, tylko kreca sie gdzie sa Polacy i na nas korzystaja, a juz nie ma mowy, zeby ktos z nich Polakowi pomogl. Nazjezdzalo ich sie tutaj do Chicago a dalej juz zostawie do domyslenia sie. W kazdym razie my Polacy w Stanach zaczynamy ich miec dosyc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *