Fabryki w Polsce

Produkcja Rajstop, Pończoch i Skarpetek [VIDEO]

Nie bez przyczyny o Łodzi przyjęło się mówić „miasto włókniarzy”. To tutaj swoje imperium budował m.in. Izrael Poznański, słynny król bawełny, z którego historią możecie zapoznać się na naszym portalu. Jednak związek Łodzi z włókiennictwem nie należy to przeszłości. To wciąż aktualna historia, choć zmieniła się technologia i metody pracy. Możecie się o tym przekonać, oglądając najnowszy odcinek naszego programu, który nagraliśmy w łódzkiej fabryce firmy Gabriella.

W zakładzie polskiej firmy powstają m.in. rajstopy, podkolanówki i damskie skarpetki. To właśnie produkcję tych materiałów zobaczycie w naszym filmie. Dzięki programowi „Fabryki w Polsce” dowiecie się co to jest lęga bądź na czym polega wykurczanie. Zobaczycie rozmaite maszyny dziewiarskie, specyficzną karuzelę, gdzie łączy się różne elementy rajstop, ale także laboratorium, którego rolą jest nadawanie odpowiedniej barwy produktowi.

Uznany polski producent

Firma Gabriella powstała w 1996 roku. Już w ciągu kilku lat spółka stała się jednym z największych wyrobów pończoszniczych w Polsce.

Z pewnością przysłużyła się do tego zmiana siedziby firmy. W 2010 otwarto jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych. Możliwości zakładu możecie zobaczyć w odcinku programu „Fabryki w Polsce”. Warto dodać, że jakość wyrobów Gabrielli potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane przez konsumentów.

W łódzkiej fabryce powstają – przedstawione w programie – rajstopy, pończochy i skarpetki. Niemniej pracownicy Gabrielli zajmują się także wytwarzaniem opasek na uda, podkolanówek, czy leginsów.

Każdego miesiąca z zakładu Gabrielli wyjeżdża milion par produktów. Trafiają one nie tylko na polski rynek, ale także do 50 krajów świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *