Tak wygląda . Fot. Noyen

Tak wygląda projekt urządzenia. Fot. Noyen

Technologie

Robot, który szybko zdezynfekuje fabrykę i magazyn. „Rozpoczęliśmy fazę prototypowania i testów”

Polscy producenci nadal tworzą koncepcje walki z koronawirusem. Pisaliśmy już o respiratorach z drukarki 3D i o płynie biobójczym stworzonym przez wytwórcę materiałów wybuchowych. Tym razem do walki z epidemią włączyła się firma Noyen. Jej pracownicy zaprojektowali specjalnego robota, który ma zapewnić sprawną i dokładną dezynfekcję zakładów produkcyjnych.

Specjalny robot zapewni w pełni automatyczną i bezobsługową dezynfekcję przestrzeni produkcyjnych, hal magazynowych oraz traktatów komunikacyjnych. Operator automatu będzie mógł zaprogramować godziny pracy i obszary dezynfekcji.

– Dzięki temu urządzeniu dezynfekcja przestrzeni produkcyjnych, czy traktów komunikacyjnych będzie mogła się odbywać dokładniej, szybciej, w sposób powtarzalny i z optymalnym wykorzystaniem środka chemicznego oraz co kluczowe w obecnej sytuacji, bez udziału i tym samym narażania człowieka – informuje firma Noyen.

Obecnie trwają pracę nad prototypowaniem i testami urządzenia.

Projekt powstaje we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie oraz firmą Kuka – niemieckiego producenta robotów przemysłowych.

Działalność firmy Noyen przedstawiliśmy w jednym z odcinków programu „Fabryki w Polsce Extra”. Jeżeli jesteście ciekawi, jak funkcjonuje myjnia przemysłowa, to zobaczcie nasz program.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *